Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Нова штучна нирка невдовзі з`явиться в Мукачеві

При Мукачівській ЦРЛ найближчим часом відкриють новий Центр. На даний момент в Мукачеві та Мукачівському районі нараховується 16 людей з хворобою нирок, які потребують підтримки з допомогою...

При Мукачівській ЦРЛ найближчим часом відкриють новий Центр.

На даний момент в Мукачеві та Мукачівському районі нараховується 16 людей з хворобою нирок, які потребують підтримки з допомогою штучних пристроїв. Штучну нирку називають діалізом. Людям, в яких нирки не працюють, ставлять спеціальні фістули у вени рук. Замість нирок працює система діалізних машин. Поки-що мукачівці їздять на лікувальні процедури в Ужгород, де змушені вистоювати черги. Кожний хворий має один раз на два дні пройти таку процедуру. Відділення при Закарпатській обласній лікарні працює в 4-5 змін. Одна процедура триває близько 3 годин. А отже людина, яка має проблеми з нирками, змушена 2-3 години очікувати під кабінетом.

Мукачівській ЦРЛ минулого тижня відновили роботи з введення в дію діалізного центру, розпочаті ще в минулі роки. Керівники лікарняної галузі розглядають його як міжрайонний і відкривають як сателітний центр Закарпатської обласної лікарні. Персонал центру складатимуть 2 лікарі, 2 санітарки і один інженер з обслуговування техніки. Центр працюватиме в три зміни, хоча оптимальна загрузка штучної нирки дві зміни. Робочий день триватиме до 9 годин.

Мукачівці надають територію, обладнання та допоміжні матеріали, а Закарпатська обласна лікарня – навчених лікарів та медсестер. Окрім мукачівських хворих планують обслуговувати хворих зі Свалявщини та Іршавщини. В лікарні вже готові до роботи 4 діалізні машини, які пройшли перевірку в спеціально відведених приміщеннях і чекають на введення в дію. Вони дуже дорогі – ціна кожної – півмільйона гривень і вони пройшли апробацію в діалізному відділенні Закарпатської обласної лікарні.

likarnja-2За словами керівництва Мукачівської ЦРЛ роботи вже виконано на 95 %. Найближчим часом будуть повністю облаштовані дві палати, розраховані на 4-6 хворих кожна. Одна з них для «чистих» хворих, а інша – для хворих, які мають підозру на гепатити та інші захворювання. В палатах вже встановлено ліжка. Залишається завести кондиціювання, а будівельні організації протягом найближчих днів завершать сантехнічні роботи. Також майже виконано роботи в ординаторській, де ще мають поставити плитку. В сестринській маніпуляційній кімнаті та основному операторському залі вже завезено меблі та столи. Є палата для обслуговування хворих, які потребують особливих умов лікування. Відділення будуть забезпечувати спеціальні інженерні кімнати. Вся вода для апаратів має бути стерильною та дистильованою. Для цього тут працюватимуть очисні споруди, змонтовані київськими інженерами. Все механізовано і комп'ютеризовано. Кожні 10 днів спеціаліст проводить запуск очисних механізмів та їх профілактику. Вже готові роздягальні. Перший заступник головного лікаря Мукачівської ЦРЛ з лікувальної роботи Мирослав Гавришко не приховує задоволення відновленням робіт на об'єкті:

– Як нас переконували київські інженери, якщо цей заклад ми введемо в дію, то це буде кращий діалізний центр в Україні. Інші центри прилаштовані – їх відкривали на базі неврологічних або урологічних відділень. Спочатку ми думали так само зробити, але наше неврологічне відділення не могло справитись з таким об'ємом роботи. Ми розраховуємо на роботу діалізного центру протягом 6 днів на тиждень і зможемо лікувати 18-24 хворих. Ми задіяли близько мільйона гривень тільки на ремонтні роботи. Гроші виділяються з обласного бюджету. Конкретніше це кошти, вилучені із продажу ужгородського готелю «Дружба», які розподілили по районних лікарнях в Закарпатті. Ми вирішили не розкидувати цей мільйон на дрібні латання, а використати для даного закладу. Поки виділено 212 тисяч, але ми будемо намагатись чим скоріше довести все до ладу, щоб найближчим часом ввести діалізний центр в дію.

В новому закладі встановили енергозберігаючі вікна та батареї і дороге освітлення. На подвір'ї планують покласти тротуарну плитку на доріжку та покращити фасад будівлі. А далі справа за лікарями, які мають дати хворим людям можливість відчувати радість життя.

Євген Свищо