Перший Закарпатський фестиваль-ярмарок “Золотий гуляш” запрошує!
Шановні цімбори, цімборки і цімборські діти! Маємо за велику честь запросити Вас на Перший Закарпатський фестиваль-ярмарок “Золотий гуляш”.
На фестивалі-ярмарку “Золотий гуляш” Ви:
- побуваєте в Мужієво - єдиному місці в Україні, де видобувають золото, де з місцевого каоліну робили витончену віденську порцеляну, побачите курган Красуні, домініканський костел 1117р.;
- продегустуєте 33 найкращі сорти вина вин знаних місцевих виноробів;
- посмакуєте Мужіївською домашньою ковбасою та гуркою, запашною Боржавською юшкою, Четфалвівськими голубцями, соковитими Гечанськими гамбовцями з лекваром, Варіївським ташколевешом, Великобактянським лечом і не лише;
- познайомитеся з традиціями, звичаями, побутом і життям угорців Закарпаття;
- спробуєте приготувати бограч гуляш;
- поникаєте мало на переможців конкурсу кулінарів на найсмачніші бобгуляш, бограч гуляш, бетярський гуляш, вручення призів;
- навчитеся танцювати угорський народний танець – чардаш;
- позираєте «майстерні» народних майстрів: плетіння кошиків, виготовлення бісеру, ткацтво та інше;
- візьмете участь в конкурсах, народних іграх, демонстрацію одягу, житла “юрти” та зброї давніх угрів;
- долучитеся до інших розваг: конкурсу по розпису обличчя, дитячих малюнків, виготовлення карикатур, верхова їзда на конях та інше;
- а як кульмінацію фестивалю не пропустіть “Сюреті бал” – унікальна музична фольклорна програма, присвячена збору урожаю винограду з танцями та живою музикою (20:00 - 23:00);
- і танці, танці, танці під запальну угорську та українську музику.
Детальний опис екскурсійних об’єктів:
Чинадієво. Серед карпатських живописних гір розташувався один з найгарніших і найромантичніших замків країни, наче у казку запрошує Вас мисливський замок графів Шенборнів (1890р.). Він дивиться на Вас 365 вікнами, запрошує через 12 входів у 52 кімнати. Замок оточений гарним парком з багатьма екзотичними рослинами.
Неподалік від замка-красеня знаходиться оборонний замок барона Перені (XIV ст.), на жаль, він не такий доглянутий як його колега, але, зважаючи на свій вік, також заслуговує на увагу туристів.
Мукачево. Звідки б Ви не наближалися до Мукачево, за десятки кілометрів, на одинокій гостроверхій сопці, як магніт, Вас притягує овіяний легендами і бойовою славою мукачівський замок “Паланок” (XIV ст.). Цей визначний воєнно-архітектурний пам'ятник середньовіччя був збудований для охорони і контролю торгових і військових шляхів. Деякі джерела стверджують, що вже в ІХ-Х ст. на горі було невелике укріплення, збудоване для охорони кордонів Київської Русі за Карпатами. Спорудив замок руський князь Федір Корятович і перетворив його у свою резиденцію. Замкові стіни пам’ятають свою захисницю Ілону Зріні, що проявила дива мужності та героїзму при обороні замку.
Крім потужного замку в Мукачево є ще багато цікавого: каплиця св. Мартина (XIV ст.), жіночий Миколаївський монастир на Чернечій горі (XVIIІ ст.), палац Ракоці (1663р.) та прекрасна зелена ратуша (1903р.).
Берегове. Якщо хочете відчути себе в іншій країні, де більшість людей не розуміють української, російської та англійської, однозначно Вам треба в столицю угорської України - Берегово. Саме місто підготувало для гостей готичний костел Всіх Святих (1370р.), костел реформаторів (XV ст.), “Графський двір” – садиба князя Бетлені (1629р.), величний будинок імперського суду (1908р.). Але найбільше туристів цікавлять унікальні термальні води, що піднімаються з глибини 1600 м. та лікують від 86 хвороб, аналоги їм є лише в Новій Зеландії.Четфалва. Угорське село на Закарпатті, в якому знаходиться унікальна церква (XVст.).
Карпатський мисливець. Недалеко від Мукачево знаходиться комплекс “Карпатський мисливець” на території якого можна оглянути вольєри зі свинями породи “мангал”, який є гібридом закарпатської домашньої свині і дикого кабана.
Організатор: ПП “Крилос Ком”, ліцензія № 329930 серія АВ від 08.06.2007р.
Вартість екскурсії: 270 грн./особа.
У вартість входить: проїзд комфортабельним автобусом єврокласу, проживання, супровід гіда-екскурсовода, екскурсійне обслуговування в музеях, страхування на час подорожі.
У вартість не входять і додатково оплачуються: вхідні квитки в музеях, харчування.
Вартість вхідних квитків: територія замку Шенборна (2 грн. дорослі, 1 грн. діти), Мукачівський замок (8 грн. дорослі і студенти, 3 грн. діти), термальний басейн в Берегово (20 грн./год. дорослий і 10 грн./год. дитячий квитки).Проживання і харчування: проживання відбувається в затишних угорських садибах зеленого туризму (Берегівський район), номери: 2-х і 3-х місні з вигодами. Обід в Сб та Нд – відбувається у місті Мукачево, вечеря в Сб – відбувається на фестивалі, сніданок в Нд – в садибах.Дата проведення: субота – неділя 09-10 жовтня 2010р.