Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • "За ці два місяці я щиро полюбив Ужгород", – Мустафа Найєм, говорячи про нову поліцію Закарпаття

"За ці два місяці я щиро полюбив Ужгород", – Мустафа Найєм, говорячи про нову поліцію Закарпаття

Вчора закінчився етап відбору кандидатів в Патрульну поліцію Ужгорода та Мукачева. Позаду два місяці і сім етапів тестування загальних навичок, військово-лікарська комісія, нормативи фізичної підготовки, психологічне тестування, спецперевірки, психіатри і, нарешті, співбесіди.

Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив координатор створення патрульної поліції на Закарпатті Мустафа Найєм.

"Через нашу команду пройшло більше трьох з половиною тисяч юнаків і дівчат. І все це в рекордні терміни.

В той день, рівно два місяці тому, я прямо з вокзалу прибув в управління МВС області і з ще нерозпакованою сумкою зайшов до кабінету новопризначеного голови - Сергія Князєва.

Обговорили загальні питання, погодили плани і графіки і наприкінці він як би ненароком запитав:

- Ну, а людей вам на це все скільки треба?

- Чоловік п’ятнадцять-двадцять, - кажу, - включаючи спеціалістів відділу інформаційного-технічного та кадрового забезпечення.

- А критерії якісь є?

- Та в цілому ніяких, - безтурботно відповів я, – потрібні адекватні, доглянуті співробітники, розумні, дисципліновані і готові представляти нову поліцію.

- Добре, – запевнив Князєв. – Завтра будуть.

На наступний день рано вранці в холі мене чекали ось ці півтора десятка співробітників різних департаментів.

Всі – офіцери. Від підполковника до старшого лейтенанта міліції. Чому керівництво вирішило зібрати тільки дівчат, одному Богу відомо. Як виявилося пізніше, співробітників збирали з усіх департаментів – від дитячої кімнати міліції, карного розшуку, ДАІ та до відділу по боротьбі з незаконними обігом наркотиків. Звичайно, потім до нас додалися і хлопці – комп’ютерники, кадровики, ВЛК-шники, фізруки, психологи і оперативники. Але кістяк команди складали саме ті перші півтора десятка людей.

Це вони недосипали ночами, вводячи в базу даних кандидатів.

Це їм рідні та близькі висловлювали претензії за свята і вихідні, проведені в кабінетах, щоб встигнути підготувати черговий етап тестування.

Це вони пропускали недільну службу в церкві (!) – хто був на Закарпатті, мене зрозуміє, – щоб у Києві встигли призначити дату співбесіди.

Це вони нервували, якщо якийсь черговий політик не подумавши ставив під сумнів чистоту і прозорість нашої роботи.

І найголовніше – це вони першими повірили, що все можна змінити, а тотальна і неминуча продажність області – це міф, який можна зруйнувати.

(До речі кажучи, це був останній день, коли співробітники міліції одягали форму - весь підготовчий етап вони проходили по-громадянці і багато з них готуються після переатестації працювати в майбутньому апараті Нової поліції).

Я щиро вдячний усім, хто ці дні був поруч з нами і допомагав, чим міг. Закарпаття – одна з небагатьох областей, де немає профільних навчальних закладів з підготовки міліцейських кадрів.

Тому і базу для тестування і майбутню навчальну базу ми збирали по крихтах.

Спасибі величезне Мінтрансу за надане приміщення транспортної міліції. Спасибі МНС за спортзал і плац, на якому будуть проходити підготовку наші хлопці. Спасибі Ужгородського Національного Університету за все – приміщення, техніку, меблі та фахівців, які допомагали і продовжують допомагати нам у створенні Нової поліції. Спасибі всьому керівництву УМВС в Закарпатській області, особисто начальнику управління Сергію Князєву і його колишньому першому заступнику Івану Гецко за сприяння і розуміння. Спасибі Геннадію Москалю за повний доступ до будівлі Обласної адміністрації, і його геніальному завгоспу Андрію Мишаничу за нізвідки взялися ноутбуки, залишилися у спадок від попередньої влади. Спасибі також управління Патрульної поліції Львова за допомогу, підтримку та відрядження хлопців, які допомагали на етапі співбесід.

І окреме спасибі всім журналістам, активістам, громадським діячам та просто небайдужим громадянам області, які нас критикували, але підтримували і в самий відповідальний момент – під час фінальних співбесід – знайшли в собі сили сісти за один стіл, домовитися і спільними зусиллями відібрати найкращих кандидатів.

У найближчі дні всі, хто пройшли відбір кандидати будуть запрошені на навчання. Попереду – два місяці тренінгів і лекцій. 5 жовтня майже дві з половиною сотні кращих претендентів сядуть за парти, вийдуть на плац і спортзал, і почнуть навчальний процес по підготовці поліцейських самого західного департаменту Патрульної поліції України.

І, так, чого приховувати, за ці два місяці я щиро полюбив Ужгород, який став мені другим домом. І я залишаюся в області, буду курирувати весь навчальний процес, хоча і змушений буду більше часу приділяти роботі в парламенті і запуску тепер вже самого східного департаменту Патрульної поліції – в Краматорську і Слов’янську, набір в який починається вже зовсім скоро – 26 вересня", – зазначив Народний депутат.