Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Закарпатські міліціонери нічим не гірші за київських чи донецьких, – Сергій Князєв

Закарпатські міліціонери нічим не гірші за київських чи донецьких, – Сергій Князєв

Днями минуло 3 місяці, як закарпатську міліцію очолив 43-річний полковник міліції Сергій Князєв – житель Київщини, який перед Закарпаттям був одним із керівників донецької міліції. За три місяці роботи можна вже аналізувати ситуацію, робити перші висновки. Аби поцікавитися, які вони, і що нас чекає в найближчому майбутньому, ми запросили напередодні Сергія Миколайовича до розмови.

«СВЯТКУВАТИ ЯКОСЬ НЕ ВИХОДИТЬ…» 

- Сергію Миколайовичу, 18 жовтня для вас подвійна святкова дата. У неділю виповнилося рівно 3 місяці, як міністр Арсен Аваков представив вас на посаді очільника закарпатської міліції. А ще 18 жовтня вам виповнилося 44 роки. Вітаємо з обома цими святковими датами у вашому життєвому календарі. 

- Дякую за вітання. У мене не дві, а цілих три святкові дати. 18-го виповнюється 3 місяці ще й моїй онучці…

- Як будете святкувати 44-річчя? Родина, друзі будуть з вами?

- Знаєте, в останні роки в мене якось не виходить повноцінно відсвяткувати свій день народження. Та й яке святкування – війна в країні. Звичайно, приїде родина і ми, якщо буде час, сядемо в пообідню пору в сімейному колі.   

- 3 місяці – це достатній час, за який вже можна робити перші висновки. Що зроблено вами за цей час в УМВС? Який позитив бачите у своїй роботі, а що, вважаєте, було помилкою? 

- Ну, мені некоректно себе хвалити, мою роботу нехай оцінює керівництво МВС та громадськість. Якою я бачу роботу закарпатської міліції? Оперативний блок УМВС доволі міцний. Опери, в першу чергу карного розшуку, достатньо фахово підходять до своєї роботи. Більшість резонансних злочинів в області розкрито. 

Який позитив за цей час? Я пізнав багато нового, адже вперше керую цілим УМВС, до того очолював лише кримінальний блок міліції. Звісно, роботи побільшало, часом затягує рутина. На новій посаді іноді доводиться змушувати себе робити те, чого не дуже хочеться. Та дисципліна вимагає. 

Які помилки допустив за цей час? Може, я занадто м′яко підійшов до оцінки роботи деяких підрозділів. От робота нашої служби по боротьбі з незаконним обігом наркотиків мене взагалі не задовольняє.    

«ДЛЯ МЕНЕ НЕ САМОЦІЛЬ КОГОСЬ ЗВІЛЬНИТИ» 

- Ви змінили майже всіх керівників міліції в районах, призначили двох своїх заступників. Черга тепер за керівниками служб?

- Ні, великих ротацій в галузевих службах не буде. Ті керівники, які неналежно ставитимуться до виконання своїх обов’язків, просто не будуть призначені на займані ними посади в новій поліції. Але звільнити когось – для мене не самоціль. Треба працювати з тими, хто є, а не шукати нових.

- Багато хто сподівався, що, як дехто з ваших попередників зі Сходу, ви привезете з собою свою команду з Донецька чи Києва. Водночас маємо лише одного киянина – полковника Іщука в Мукачеві та «тернопільського» донеччанина Покотецького у Сваляві. Інші «свої» на підході чи свідомо залишите в керівництві місцевих? 

- Я весь час у міліції працював у карному розшуку. А то не та служба, в яку їздять «поїздами дружби» з одного регіону в інший. Треба працювати з тим колективом, який є. Навіщо тепер везти сюди зі сходу фахівців, якщо тут такі самі і не гірші. Закарпатські міліціонери нічим не гірші за київських чи донецьких. Вони, може, мають менше досвіду в бойовій обстановці, але це поправимо.  

- Чи контролює міліція криміногенну обстановку в краї? Маємо кілька резонансних злочинів, зокрема вбивство 18-річного хлопця в мукачівському ромському поселенні. А днями обстріляли з гранатомета торговий центр у тому ж Мукачеві. Як іде розкриття цих та інших злочинів? 

- Щодо резонансних злочинів, то я відповів би словами відомого Глєба Жеглова: вони скоюються скрізь. Головне, яким чином і наскільки швидко міліція розкриє ці злочини, а злочинець понесе покарання. На жаль, суспільство не викорінило такі злочини, як убивства. Це відбувається скрізь – від Ужгорода до сходу і далі. Так, в Європі убивств менше. І на Закарпатті їх в рази менше, ніж в центральній Україні. Але до вбивств та інших тяжких злочинів слід ставитись не як до статистики, а підходити до кожного індивідуально. Вбивство юнака в Мукачеві розкрито, злочинці за гратами. А щодо обстрілу торгового центра, то є велика надія на розкриття. 

«У МЕНЕ, ЯК І В СУСПІЛЬСТВА, ВЕЛИКА НАДІЯ НА НОВУ ПОЛІЦІЮ» 

- Як іде становлення нової патрульної поліції? Коли вже вийдуть на дороги області нові полісмени, на яких така надія в громадян?

- На службу вони вийдуть в другій декаді грудня. На них велике сподівання не лише в суспільства, але й у нас. Нині в Мукачеві та Ужгороді вже такий некомплект патрульної служби, що доводиться задіювати на патрулювання вулиць працівників інших служб. Так само і з ДАІ. 

Більшість кандидатів у нову патрульну поліцію мають вищу освіту, їх же не взяли зі школи. А спілкуватися з людьми їх навчить вулиця. Звісно, будуть і гулі набивати, але громада має до цього поставитись з розумінням.     

- Чи багато серед кандидатів у нову патрульну поліцію діючих міліціонерів? 

- 42 зі 240 чоловік. Чи багато це? В Києві було менше, зате в Миколаєві тепер 150 чоловік діючих пройшли в поліцію. Головне, аби вони принесли в службу свій міліцейський досвід, набутий з роками служби, а не старі проблеми. 

- Якою ви бачите роботу нової поліції? Чи вірите в її успіх? 

- Безперечно, я вірю в її успіх. Я завжди вірю у все нове. Але лише за умови, що воно доведено до кінця. Якщо ж кинуто напризволяще або на півдороги, тоді воно ні до чого не приводить. Успіх тільки там може бути, де людина наполегливо йде до своєї мети, до останнього кроку.  

 «РЕФОРМ У МІЛІЦІЇ НЕХАЙ БОЯТЬСЯ НЕРОБИ Й «ТРУТНІ» 

- Що чекає на «стару» міліцію? Після 7 листопада структура МВС перестане існувати. А куди подінуться 3500 закарпатських міліціонерів?

- Після 7 листопада міліція нікуди не дінеться. Усі ми так само вийдемо на службу, як і 6-го. Нас чекають лише нові системні реформи. Буде реформа служб міліції, але одночасно буде і реформа в грошовому забезпеченні. Та головне, що завдання і в поліції, і в міліції одне – захист громадян і їхніх законних прав. Тож простим міліціонерам боятися нічого. Більшість з них будуть учасниками реформування системи ОВС. Поза системою опиняться хіба що нероби і «трутні». Вони хай і переживають за своє майбутнє.   

 - 25 жовтня - вибори. Яка роль у них міліції. Чи документуєте порушення законодавства. 

- Роль міліції така, як і завжди – охорона громадського порядку, забезпечення волевиявлення громадян та їх виборчого права. Задіяно буде весь особовий склад міліції. Користуючись нагодою, звертаюсь до громадян, в першу чергу до пенсіонерів ОВС, громадських активістів. Протягніть руку допомоги працівникам міліції під час виборів. Адже немало серед них будуть нести службу кілька діб підряд. Ми раді будемо будь-якій допомозі. 

На сьогодні (станом на 19 жовтня - Авт.) маємо вже 81 звернень громадян і організацій щодо порушень виборчого законодавства. Усіх їх ми документуємо, розпочато 5 кримінальних проваджень, складено адмінпротоколи на порушників. 

ВИБОРИ ЯК ЛАКМУСОВИЙ ПАПІРЕЦЬ ДЕМОКРАТИЧНОСТІ УКРАЇНИ 

- І наостанок, що хочете сказати закарпатцям?

 - Вибори 2015 року стануть лакмусовим папірцем міцності демократії в Україні. Вони покажуть, чи ми справді демократична держава. Чи правильно вибрали той вектор, куди рухаємось. Чи переживаємо ми за майбутнє власних дітей. Я вірю в свідомість і патріотизм наших громадян. Нам усім треба об’єднатись, побороти ворога і не боятися. Слава Україні!