В області покращили житлові умови 36 сім’ям загиблих учасників АТО
Для тридцяти трьох сімей загиблих учасників АТО та інвалідів І-ІІ групи минулоріч придбали житло. На ці цілі з державного бюджету було виділено понад 18 мільйонів гривень. Одна родина загиблого військовослужбовця забезпечена житлом за кошти Державної прикордонної служби України, ще дві сім’ї скористалися правом на приватизацію службових квартир фонду Міністерства оборони України.
Про це повідомила начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк, підбиваючи підсумки заходів соціального забезпечення учасників антитерористичної операції, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.
Загалом, за даними військових формувань, станом на початок року учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі закарпатців, з них більше 500 зазнали поранень, 74 загинули, 54-м встановлено інвалідність. 2616 учасників АТО мають статус учасника бойових дій, вони стоять на обліку для призначення відповідних пільг та компенсацій згідно з чинним законодавством.
"За інформацією обласного військового комісаріату 1256 закарпатців демобілізовано, з них 487 повернулися на своє місце роботи, яке зберігалося за ними на період участі в АТО. Звернень щодо порушень в сфері трудових гарантій немає", – каже Наталія Омелянюк. За її словами, в області проанкетували 1880 учасників АТО та членів сімей загиблих, визначили їх соціальні потреби й склали відповідні "соціальні паспорти" родин, робота в цьому напрямку триває.
"Станом на перше січня за рахунок коштів обласного бюджету 70 сімей загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції отримали виплати по 100 тисяч гривень. Виплачується і матеріальна допомога учасникам антитерористичної операції у розмірі від двох до п’яти тисяч гривень. Видатки обласного бюджету на матеріальну допомогу для даної категорії закарпатців минулоріч склали 12 з половиною мільйонів гривень. Зокрема, 292-м пораненим учасникам АТО у сумі 1,46 млн. гривень та 3720 непораненим – 7,44 млн. гривень", – поінформувала посадовець.
"Протягом минулого року оздоровлено 167 учасників антитерористичної операції, всіх бажаючих, – наголосила фахівець. – Психологічну реабілітацію пройшло 15 військовослужбовців".
Також 147 учасників бойових дій здобули додаткову спеціальність водія. На це виділили 428 тисяч гривень.
За словами Наталії Омелянюк, окремі органи місцевого самоврядування встановлюють додаткові пільги сім’ям загиблих учасників АТО. Так, рішенням Мукачівської міської ради збережено пільги сім’ям загиблих на оплату житлово-комунальних послуг. В Ужгородській міській раді вирішили оплачувати витрати сімей загиблих на встановлення могильних плит. Крім того, встановлюються пільги по оплаті за навчання та харчування дітей учасників АТО.