Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • МОЗ, ВООЗ та ЮНІСЕФ оцінили роботу закарпатських медиків, як ефективну

МОЗ, ВООЗ та ЮНІСЕФ оцінили роботу закарпатських медиків, як ефективну

25 лютого Ужгород відвідали представники ВООЗ, ЮНІСЕФ та Міністерства охорони здоров’я України. Візит відбувся в рамках третього туру додаткової імунізації проти поліомієліту в Україні.

Фахівці відвідали Ужгородську міську дитячу поліклініку, де ознайомились із забезпеченням вакцинами кабінету щеплень, поспілкувались з медиками та підбили підсумки візиту під час прес-конференції з представниками ЗМІ, – йдеться у повідомленні Ужгородської міської ради.    

Робота медиків та епідеміологів області була оцінена як дуже ефективна та фахова. "В Закарпатті чітко поставлений епіднагляд, що дозволило своєчасно  виявити небезпечне захворювання, а відтак – швидко і адекватно відреагувати. В області зроблено все можливе, щоб охопити щепленнями дітей які потребують вакцини від поліомієліту", - зазначив заступник директора департаменту охорони здоров’я МОЗ України Сергій Платов. "Є гарний шанс закрити це питання та повністю знищити поліомієліт в Україні. Вакцини достатньо щоб щепити всіх дітей. Загалом кількість дітей яких планується охопити щепленням – близько 4 мільйонів. Головна наша мета – щоб всі діти України, які потребують вакцинації від поліомієліту, її отримали" - підсумував Сергій Платов.  

"Зараз в Україні триває ІІІ тур вакцинації проти поліомієліту. Під час І туру було охоплено 65% дитячого населення, під час ІІ туру – 75%, а для ефективного захисту від хвороби кількість щеплених повинна бути доведена до 95%" , - зауважила  Рафа Азіз, представник ЮНІСЕФ в Україні. "Вакцина є дієвою та безпечною. Є достатньо вакцини для 4,7 мільйона українських дітей і ми маємо її використати. Цієї кількості доз має бути достатньо як для завершення третього раунду, так і для вакцинації осіб, які не потрапили у перші два раунди. Вакцина доступна безкоштовно у всіх медзакладах. ЮНІСЕФ щороку закуповує мільйони вакцин для більше ніж сотні країн. Вакцина, яку отримала Україна, перевірена та пройшла необхідну атестацію у ВООЗ" - наголосила Рафа Азіз.

 Координатор команди з реагування на спалах поліомієліту Всесвітньої організації охорони здоров’я Денніс Кінгпідкреслив, що викорінення поліомієліту є всесвітнім пріоритетом номер один. "Два випадки, які зареєстрували на Закарпатті, є викликом не лише для світової спільноти, але і загрозою для кожної української дитини, яка не має захисту", - відзначив Денніс Кінг. Статус України як вільної від поліомієліту опинився під загрозою, дотепер країна мала цей статус протягом 20 років. Разом з тим він зауважив, що ВООЗ вражена зусиллями, які приклали до вирішення ситуації у Департаменті охорони здоров’я Закарпатської ОДА. "Команда представників МОЗ і ВООЗ були на Закарпатті два тижні тому. Вони побачили, що якість нагляду і підготовки звітів є дуже високою", - додав Д.Кінг.

Володимир Маркович, директор департаменту охорони здоров`я Закарпатської ОДА зауважив, що станом на 24 лютого на Закарпатті отримали щеплення від поліомієліту 75,7% дітей цільової групи. В третьому турі заплановано вакцинувати понад 160 тисяч дітей області. Кожна дитина перед щепленням оглядається лікарем і наступного дня після вакцинації її стан здоров’я обов’язково контролюється. Жодних випадків ускладнень внаслідок шеплення не зафіксовано.