Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Мукачеві ромам розповідали як інтегруватися в соціальне життя міста (ФОТО)

У Мукачеві ромам розповідали як інтегруватися в соціальне життя міста (ФОТО)

У четвер, 21 лютого, юристи «Мукачівського правозахисного центру» провели в ромському таборі семінар на тему «Інтеграція ромів в соціальне життя міста». Олег Григор'єв наголосив на гострих...

У четвер, 21 лютого, юристи «Мукачівського правозахисного центру» провели в ромському таборі семінар на тему «Інтеграція ромів в соціальне життя міста».

Олег Григор'єв наголосив на гострих моментах вирішення земельних питань та реєстрація свого житла, а так само підняв питання про необхідність реєстрації в Центрі зайнятості та пошуку роботи для ромів.

Рената Балог розповіла про виплату пенсій, про оформлення документів на отримання паспортів та інших життєво необхідних документів.

Жителі ромського табору також скаржилися на те, що їм усім приходять завищені суми за використану електроенергію. В один місяць може прийти квитанція на 200 гривень, а в наступний на 600, при тому, що більше електроенергії вони використовувати не стали. Самим перевірити показання лічильників не можливо, так як всі лічильники встановлені на електричних стовпах, на висоті 5-7 метрів.

Так само піднімалося питання хаотичної реєстрації всіх бажаючих за їхніми адресами. Багато ромів, приїжджі, навіть не місцеві, іноді знаходять шляхи реєстрації та просто називають першу-кращу адресу і оформляють за цією адресою прописку. В ЖЕКу особливо ніхто не цікавиться скільки народу прописано вже в тому чи іншому будинку, і прописують людей. А потім люди не знають як виписати небажаних «мешканців» без їх присутності.

Як підсумок, можна сказати, що семінар пройшов дуже успішно. Ми побачили позитивну тенденцію в тому, що роми стали більш активно цікавитися можливостями себе захистити. Багато з них висловлювали бажання піти вчитися і це в свої 30-40 років. Вони розуміють наскільки важливо знання української мови, так як вони живуть у країні, де державною мовою є не угорська, на якій говорить весь табір. І що хороше знання мови дозволить їм піти вчитися далі, а в наслідок допоможе і в пошуку роботи. І саме такі поступові, але дуже важливі кроки і приведуть ромів до інтеграції в соціальне життя міста, невід'ємною частиною якого вони є вже протягом декількох століть.

Благодійний фонд "Розвиток"