В Ужгороді говорили про вік, вікові кризи та вікову дискримінацію

Життя  2 березня 2017 року, 15:18 946 ФОТО

У перший день весни відбувся черговий захід щодо гендерної рівності жінок у суспільстві, організований Ужгородською міською організацією Спілки жінок України та міжнародним благодійним фондом «Час служити» за сприяння Ужгородської міської ради. Відкрила семінар «Вік, вікові кризи, вікова дискримінація» голова президії Ужгородської міської організації Спілки жінок України Валентина Митровцій, привітала з новим циклом семінарів 2017 року проекту «Я зможу». «Наша співпраця активізувала жіночий рух саме в Ужгороді, змінила певні усталені переконання», – зазначила Валентина Митровцій.

Керуючий справами виконкому Ужгородської міськради Олена Макара наголосила, що цикл минулорічних тренінгів, семінарів засвідчив, наскільки вони цікаві і корисні, допомогли багатьом знайти відповіді на чимало питань, здобути нові знання і добре, що є можливість продовжувати, згуртовувати жінок, – повідомляє прес-служба Ужгородської міської ради.

У першому тематичному блоці семінару «Вікові кризи як закономірні етапи психологічного розвитку» психолог Світлана Хоркава зупинилася на причинах криз і надала практичні рекомендації з подолання їх людьми різного віку. «Усі ми переживали певні особисті втрати, проблеми й невдоволення в житті. Однак усе залежить від нас, маємо вдосконалюватися і не ставитися до кризової ситуації, як до катастрофи. Важливим також є вміння поділитися тим, що хвилює, бо ж не завжди можемо самостійно справитися з проблемами, а замовчування може призвести до внутрішнього конфлікту й негативу», – відзначила психолог.

У свою чергу, директор Центру гендерної освіти при Ужгородському національному університеті Маріанна Колодій розкрила під час тематичного блоку №2 поняття та різновиди вікової дискримінації жінок. Окрім того, долучила присутніх жінок до практичної вправи «Дістатися зірок».

«Наскільки проблема дискримінації актуальна для українців? Наприкінці минулого року проводилося соціологічне дослідження, яке засвідчило: 15,6% жителів нашої країни вважають, що проблема дискримінації є дуже серйозною, 44% – що проблема загалом серйозна, але є й важливіші, це взагалі не проблема – 25,7% і важко сказати – 15%. Тобто 59% населення вважає, що проблема дискримінації існує в тому чи іншому прояві, – зауважила соціолог. – Крім того, жінки в Україні піддаються подвійній дискримінації, особливо під час прийому на роботу. Адже до них ставляться упереджено: мовляв, гірше працюватимуть, бо в них діти, домашні клопоти, молоді можуть піти у декретну відпустку, а старші – хворіти».

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0