Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Організатор "Військово-польового арту" Павло Ротар назвав виставку в Ужгороді однією з найвдаліших

Організатор "Військово-польового арту" Павло Ротар назвав виставку в Ужгороді однією з найвдаліших

Завершення роботи пересувної виставки проекту "Військово-польовий арт" у Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту видалось не менш урочистим, аніж відкриття.

Підбити підсумки гостювання в Ужгороді цієї унікальної експозиції нині завітали представники обласної влади та силових структур, творці й шанувальники прекрасного. Кожен із щирим захватом відгукнувся як про злободенну та водночас філософську ідею проекту, так і про її мистецьке втілення, – зазначає управління культури Закарпатської ОДА.

Нагадаємо, що експонати виставки – це військові атрибути, привезені бійцем добровольчого батальйону спеціального призначення "Золоті ворота" Павлом Ротарем із зони АТО та перетворені митцями на оригінальні арт-об’єкти з символами, які гуртують Україну та вирізняють її в світі. Мета – продемонструвати, що невимовна жага до життя, прагнення краси та гармонії пробиваються крізь жахи війни, а добро неодмінно перемагає зло. 

Як зауважив організатор проекту, ужгородська виставка – вже тринадцята і поки найкраща з усіх, що були досі. По-перше, впродовж місяця експонування її відвідали тисячі мешканців та гостей Закарпаття, чимало з них залишили вдячні, часом і дуже зворушливі дописи в книзі відгуків. Окрім того, Закарпаття – єдина область, де відбулась не тільки презентація виставки, а й обговорення з нагоди її закриття. Все це, за словами Павла Ротара, дуже цінно, позаяк додає певності, що проект цікавий і потрібний.  

Над експонатами працювали понад 70 митців із різних областей. Приємно, що до них приєднались і закарпатські – голова обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Людмила Губаль доповнила збірку трьома авторськими етно-торбинками. Також стало відомо, що інша відома ужгородська майстриня Ганна Бойко вже працює і над іконописним твором на тлі військового артефакту. 

Наступним виставку побачить Івано-Франківськ.