Москаль "додекомунізував" Мукачево і розповів про таємне рішення Мукачівської міськради
У квітні 2016 року Геннадій Москаль, виконуючи закон «про декомунізацію», перейменував своїм розпорядженням ряд прокомуністичних вулиць у населених пунктах Закарпаття. Зокрема, в Мукачеві вул. Я.Галана була перейменована на честь Степана Бандери (для довідки: Ярослав Галан – український радянський письменник, автор сумнозвісного памфлету «Плюю на папу», компартійний активіст, котрий називав національно-визвольну боротьбу українського народу «жовто-блакитним маріонетковим балаганом»). Вул. І Туряниці в Мукачеві розпорядженням Г.Москаля перейменована на честь Романа Шухевича (для довідки: Іван Туряниця з 1946 по 1948 рік – перший секретар Закарпатського обкому КП(б)У, член ЦК Компартії України).
– Мені довелося особисто перейменовувати прокомуністичні топоніми на Закарпатті, оскільки органи місцевого самоврядування, в тому числі Мукачівська міськрада, відмовилися робити це у відведений законом термін, – наголошує Г.Москаль. – Але днями я з подивом дізнався, що моє розпорядження щодо перейменування двох вулиць у Мукачеві не виконане, назви Степана Бандери та Романа Шухевича не внесені в Національні інформаційні системи, а залишилися старі, прокомуністичні – Галана й Туряниці (таблички досі висять на фасадах будинків – див. фото нижче).
Підставою для цього став лист Мукачівської міськради в Закарпатську філію Національних інформаційних систем від 12.05.2016р., у якому йдеться, що перейменування вулиць С.Бандери та Р.Шухевича «…викликало велике суспільне збурення жителів міста, що призвело до численних звернень до виконавчого комітету Мукачівської міської ради» (див. документ внизу).
«Відповідально заявляю, що це повна вигадка, жодного «великого суспільного збурення» в Мукачеві не було, оскільки воно неминуче стало б відомим широкому загалу. І Степан Бандера, і Роман Шухевич загинули за Україну, свого часу обидва вони були посмертно удостоєні найвищих державних відзнак – Героїв України. Роман Шухевич має безпосереднє відношення до Закарпаття – він був активним діячем і оборонцем Карпатської України в 1939 році. До речі, іншим моїм розпорядженням у селищі Міжгір’я одна з прокомуністичних вулиць також перейменована на честь Р.Шухевича, що викликало не «велике суспільне збурення», а схвалення місцевих мешканців. Той факт, що мукачівська влада таємно вирішила обійти моє розпорядження й залишила прокомуністичні назви, за які законом «про декомунізацію» передбачена кримінальна відповідальність, свідчить – у Мукачівській міськраді сидять не патріоти України, а зборище прихильників комуністичної ідеології. Головне те, що подібний випадок – не перший. На початку березня цього року Мукачівська міськрада єдина в області відмовилася використати вже виготовлену зовнішню соціальну рекламу до річниці Карпатської України", – зазначає Геннадій Москаль.
Варто додати, що розпорядження голови ОДА обов’язкове для виконання на території області й може бути скасоване тільки Президентом України або окружним адміністративним судом.