Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

ВКонтакті в Україні не розблокують: Порошенко пояснив чому

Президент України Петро Порошенко відмовився підтримати розблокування російської соцмережі ВКонтакті. Про це йдеться у відповіді Глави держави на відповідну петицію, опубліковану на його офіційному сайті.

Петиція № 22/036543-еп "Отменить блокировку интернет-ресурса Вконтакте" набрала понад 25 тисяч голосів – необхідний поріг для того, щоб Президент України сам розглянув питання або направив його відповідним компетентним органам.

У своій відповіді Порошенко повідомляє, що російський холдинг Mail.ru Group, до складу якого ВКонтакті, Мейл.РУ, Одноклассники, а також група компаній Яндекс та деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України та її громадян.

Зокрема, вказані компанії сприяють спецслужбам Росії у збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом – персональних даних та особистого листування громадян України. Навіть угоди про користування вказаними сервісами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу до компанії (фактично – до країни- агресора та її спецслужб) будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам.

Таким чином, українські користувачі російських мереж потрапляють під контроль спецслужб РФ, які спочатку створюють необхідні умови для вербування, а потім використовують наших громадян у власних протиправних цілях.

Значна кількість зареєстрованих у соціальних мережах осіб залучається російськими спецслужбами для вербування українців до агентурної мережі та організації каналів збору інформації про пересування техніки й особового складу Збройних Сил України, що беруть участь у проведенні антитерористичної операції на сході України.

Контентне наповнення цих ресурсів мережі інтернет також спрямоване на намагання маніпулювати суспільною свідомістю через поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутньому, на жаль, в Україні протестному антиукраїнському потенціалу, втягненню його в антинародні акції та масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу й повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти, а тому загрожує інформаційній безпеці держави.

«Роботу таких російських агентурних мереж ми мали змогу бачити під час фейкових протестів поляків у Львівській області, виступів в м. Одеса, спробах проходження безсмертного полку тощо» – пише Порошенко.

Також президент посилається на історію з громадянином РФ Сергієм Жуком, який протягом 2014-2015 років був учасником незаконного збройного формування ДНР (позивний Москва, на даний час перебуває на території РФ) і тривалий час, користуючись довірою наших співвітчизників, провокував та підбурював їх до участі у масових заворушеннях у м. Києві.

Він, використовуючи легендовані профілі Степана Мазури (вигадана особа), зареєстровані в соціальних мережах Інтернет, в тому числі ВКонтакті, поширював інформацію, яка містила заклики до насильницької зміни конституційного ладу, повалення державної влади, організації масових заворушень тощо. Доступ до вказаних профілів здійснюється з використанням IP-адреси, що належить до діапазону IP-адрес Інтернет провайдера PJSC Rostelecom, РФ (м. Москва).

Встановлено, що цей громадянин Російської Федерації також причетний до створення та адміністрування інтернет-спільнот та інтернет-заходів, зареєстрованих у різних соціальних мережах у тому числі і ВКонтакте (Патріоти України, стара назва – Майдан-3.0, Українська революція, Всі на майдан, стара назва – Всеукраїнська акція громадської непокори, Продовження Революції Гідності, 23 лютого – марш мільйонів) та інших.

Також доведеним є факт причетності росіян до функціонування РПС- Революційних правих сил, які на другу річницю Революції Гідності намагались влаштувати в м. Києві масштабні акції протесту.

Крім того, переконливим доказом необхідності застосування усіх передбачених вітчизняним законодавством заходів із захисту власного кіберпростору свідчить і агресивна кібератака на органи влади і управління, критичну інфраструктуру, важливі об’єкти життєдіяльності, що відбулась 27 червня цього року. В тенета російських інтернет-павутин потрапили сотні тисяч українських користувачів, котрі, не підозрюючи нічого лихого, були мимоволі використані як гвинтики антиукраїнської пропаганди.

Російські соціальні мережі стали також розсадником деструктивних груп на кшталт сумнозвісних суїцидних спільнот типу «Синій кит» («Депрессивный дельфин», «Море китов» тощо), а соцмережа «Вконтакті» залишається чи не головним вмістилищем «піратського» контенту в світі.

Групами компаній «Mail.ru Group» та «Яндекс» здійснюються активні заходи щодо блокування діяльності українських рекламних компаній в мережі інтернет, монополізації ринку онлайн-сервісів, а також заволодіння інформаційним простором в цілому, внаслідок чого блокується можливість розвитку та існування на ринку представників українського бізнесу.

Виявлення зазначеної та іншої інформації й документів, що свідчать про взаємодію російських соціальних мереж з російськими спецслужбами у діяльності, спрямованій на шкоду суверенітету і територіальній цілісності України, стало можливим завдяки належному виконанню завдань відповідними підрозділами Служби безпеки України.

Виходячи з пріоритетів національних інтересів України, ураховуючи реальні загрози національній безпеці України і стабільності в суспільстві, посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність, територіальні претензії з боку Російської Федерації та втручання у внутрішні справи України, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб Росії, посягання на права і свободи українських громадян та намагання маніпулювати суспільною свідомістю, застосування до російського холдингу «Mail.ru Group» та інших російських інтернет-компаній терміном на 3 роки спеціальних економічних та обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом.

«Підтримання електронної петиції щодо скасування блокування інтернет-ресурсу «Вконтакті» вважаю неможливим» – підсумував Порошенко.