Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Вас перевірить Інтерпол: сім фактів про нові умови безвізу з Євросоюзом

Вас перевірить Інтерпол: сім фактів про нові умови безвізу з Євросоюзом

Ухвалення нових правил в’їзду до зони Шенгену для громадян країн, які мають безвізовий режим з Євросоюзом, вийшло на фінішну пряму.

25 квітня посли Євросоюзу ухвалили остаточний документ, який отримав назву Європейська система інформації та авторизації подорожей (англ. European travel information and authorisation system, ETIAS). Тепер за нього мають проголосувати депутати Європарламенту – у першому читанні, після чого передадуть для ухвалення Раді ЄС.

Текст документа ще не оприлюднили. Проте видання зібрало декілька вже відомих фактів про нові правила в’їзду.

1. Нові правила стосуватимуться всіх країн, які мають безвізовий режим з ЄС, зокрема України, Великої Британії та Канади.

2. Перед поїздкою потрібно заповнити онлайн-заявку та заплатити 7 євро за оброблення інформації. У заявці потрібно вказати дані закордонного паспорту – того, з яким збираєтесь подорожувати.

3. Інформація буде автоматично оброблена та зіставлена з базами даних ЄС та Інтерполу, щоб визначити, чи існують підстави для відмови у дозволі на в’їзд.

4. Якщо система не помітить жодних сумнівних фактів, заявник отримає швидку відповідь. Проте у разі виникнення необхідності додаткового аналізу заявку буде оброблено вручну компетентними органами. 

5. Дозвіл або відмова видається не пізніше ніж через 96 годин після подання заявки, або якщо була надана додаткова інформація, через 96 годин після отримання цієї інформації.

6. Отримання онлайн-дозволу на в’їзд не позбавляє мандрівника прикордонної перевірки. Тобто остаточне рішення про в’їзд ухвалюватиме прикордонник.

Читайте також:
Роз’яснення топ-теми останніх днів про "7 євро за безвіз": детальні відповіді на поширені питання

7. Авторизація на проїзд дійсна протягом трьох років або до закінчення терміну дії дорожнього документа (паспорта), зареєстрованого під час заявок, залежно від того, що відбудеться раніше.

Нова система інформації та авторизації подорожей (ETIAS) була представлена Єврокомісієїю ще у листопаді 2016 року. Це було зроблено на тлі мігрантської кризи та хвилі терактів в Європі.

Нові правила покликані покращити безпекову ситуацію у ЄС. Завдяки їм правоохоронні органи країн ЄС планують створити єдину базу даних усіх мандрівників до зони Шенгену.

Частково запустити систему планують лише з 2021 року – в аеропортах та морських портах. Таким чином в перші роки її роботи до Євросоюзу можна буде в’їхати без авторизації – автомобілем, автобусом або потягом.