У Німеччині для українців озвучили важливу новину

Життя  9 вересня 2022 року, 15:06 976

Більшість німецьких земель практично вичерпали можливості по прийому біженців з України. Однак приймати новоприбулих ніхто не відмовляється, хоча і радять їм відразу їхати в маленькі міста і села.

У Німеччині зараз офіційно зареєстровано близько 980 тисяч українців. Але реально ця цифра може бути більшою, оскільки частина людей приїхали сюди по безвізу і ніде не реєструвались як біженці.

З відкритих джерел відомо, що орієнтовно 890 тисяч українських громадян вже отримали в Німеччині тимчасовий захист відповідно з нормами міграційного законодавства, створеними спеціально для українців.

Читайте також:  В Угорщині заявили, що вже прийняли 1 мільйон українських біженців

На початку вересня Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) із посиланням на міністерство внутрішніх справ країни повідомила про те, що 12 із 16 федеральних земель Німеччини начебто не можуть більше приймати біженців з України. Це повідомлення могло створити враження, що більшість земель ФРН повністю припинили прийом українців. Однак це не так. Мова йде про регулювання прийому біженців за так званою системою первинного розподілу.

Видання DW пояснює, що цю систему застосовують відносно шукачів прихистку, які знаходяться в країні в умовному пункті А, але не мають конкретної цілі та місця перебування. Після розміщення в приміщеннях для біженців або іншому тимчасовому житлі вони можуть бути перенаправлені в іншу федеральну землю, яка, відповідно до системи розподілу, володіє ресурсами для їх прийому.

У Федеральній службі міграції та біженців переконані, що біженцям з України не варто хвилюватися через новини про те, що розподіл шукачів прихистку між землями було призупинено. Всіх прибулих у Німеччину спочатку зобов’язана прийняти та земля, в яку українець вперше звернувся за допомогою. І навіть якщо там немає можливості зареєструвати людину на довгостроковий період, завжди можливі виключення, пояснюють у відомстві. Наприклад, в тих випадках, коли у людини є рідні в регіоні.

Водночас українцям рекомендують не їхати у великі міста й агломерації в Німеччині, а спробувати знайти прихисток в менших містах і селах.

Раніше повідомлялось, що Німеччина з 1 вересня змінила правила перебування для українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0