Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • Ігор Бондаренко перевірив, як проходить ремонт доріг на Мукачівщині

Ігор Бондаренко перевірив, як проходить ремонт доріг на Мукачівщині

Питання ремонту доріг краю, а надто їх якості, – одне з першочергових завдань обласної влади. У понеділок, 23 вересня, голова облдержадміністрації Ігор Бондаренко разом з народним депутатом Верховної ради України Михайлом Лабою особисто перевірили, як підрядні фірми здійснюють ремонти автомобільних доріг загального користування на трьох ділянках Мукачівщини.

Першим об’єктом очільник ОДА оглянув, як ТОВ "ПБС" робить у с. Лохово поточний середній ремонт автодороги загального користування місцевого значення Іванівці-Щасливе, протяжністю 15 км.

За словами директора КП Закарпатської облради "Будкомплектторг" Івана Бірака, у серпні цього року укладено договір з підрядником на загальну суму 43,5 млн грн. Обсяг фінансування зазначених послуг на ремонт 1056 м автомобільної дороги передбачено 4 млн гривень за рахунок коштів дорожнього фонду.

Читайте також:
На Берегівській об’їзній відремонтують тротуари

Як поінформував інженер з технічного нагляду Михайло Кучерявий, за проектом здійснюється ямковий ремонт, вирівнюючий шар асфальтобетону товщиною 2 см та верхнього шару товщиною 4 см.

Наступним об’єктом була об’їзна Мукачева, де також робиться поточний середній ремонт автодороги по вулиці Пряшівській, протяжністю 1,7 км. За словами виконроба підрядної фірми ТОВ "ТЕХНО-БУД-ЦЕНТР" Володимира Кремінського, наразі виконано роботи на суму 7,5 млн грн, щоб доробити в нижньому шарі потрібно ще 8 млн грн., а у верхньому шарі із з’їздами і узбіччями – 8,3 млн грн. Загальна сума проекту складає 23,8 млн грн. Обсяг фінансування зазначених послуг на 2019 рік - 5 млн гривень уже виділено з обласного бюджету.

Як зазначив директор КП Закарпатської облради "Будкомплектторг" Іван Бірак, на даній ділянці дороги проводиться регенерація конструктивних шарів дорожнього одягу із застосуванням бітумної емульсії та цементу ресайклером за товщини регенерованого шару 20 см. Після цього буде проведено укладання вирівнюючого шару товщиною 6 см та верхнього шару товщиною 5 см. Дані роботи зпроектовано, враховуючи завантаженість та інтенсивність руху великовантажними автомобілями даної ділянки до 40 тон.

Читайте також:
У Мукачеві будують нову кільцеву розв’язку

Оглянувши ці дві ділянки, Ігор Бондаренко та Михайло Лаба залишилися задоволеними якістю проведеного ремонту автодоріг. На уточнююче запитання щодо гарантійного терміну експлуатації цих доріг, підрядники запевнили, що ремонт розрахований на 5 років. Керівник ОДА у свою чергу зауважив, що у разі виявлення будь-яких дефектів за цей період, підрядники за власні кошти будуть зобов’язані їх усунити.

Насамкінець робочої поїздки Ігор Бондаренко зініціював перевірити якість ремонту автодороги Кольчино-Пузняківці Мукачівського району, протяжністю понад 23 км. Вона наразі перебуває у жахливому стані та не ремонтувалася понад 10 років. Зараз у межах села Лісарня проводиться ямковий ремонт. При огляді цієї ділянки керівник краю був вкрай незадоволеним, адже ремонт здійснений підрядником не за технологією, а саме латання ям робилося зі збільшеним об’ємом асфальту, що спричинило виступи над існуючим дорожнім покриттям у 2-3 см. Відповідно підрядник використав більший об’єм асфальтобетонну, ніж це передбачено згідно норм.

Ігор Бондаренко підкреслив, що за виконання таких робіт оплата здійснюватися не буде. "Ремонти доріг здійснюються завдяки коштам платників податків. Тому їх якість та використання має бути раціональним та відповідальним. Ремонти повинні відповідати усім нормам, а гарантійні терміни повинні чітко дотримуватися підрядниками. Якщо у подальшому будуть виявлені неякісно проведені роботи, то такі роботи оплачуватися не будуть", – констатував Ігор Бондаренко.