Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Життя
  • У Мукачеві відбувся мітинг-реквієм та вшанування пам’яті жертв Голокосту

У Мукачеві відбувся мітинг-реквієм та вшанування пам’яті жертв Голокосту

27 січня, у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, в Мукачеві біля пам`ятного знаку «Чоловікам, жінкам, старим та дітям, які були жорстоко вбиті в часи фашистської окупації тільки тому, що вони були євреями», відбувся мітинг-реквієм, під час якого вшановано пам’ять невинно вбитих євреїв.

Разом з рідними та близькими колишніх в’язнів нацистських концтаборів, представниками єврейської громади та міської влади участь у заході також взяв в.о.голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко.

Читайте також:
Опубліковано рідкісні знімки із нацистського "табору смерті" – Освенцима. Їх зберегла його колишня ув’язнена із Закарпаття

Про жахіття війни, величезну людську трагедію та необхідність пам’ятати гіркі сторінки минулого, щоб ніколи не допустити подібного, – говорили в своїх виступах голова ветеранської громадської організації євреїв Мукачева Алла Агафонова та керівник Мукачівської іудейської громади Абрагам Лейбович.

Це відверто широкомасштабний і цинічний злочин проти людства, трагічна сторінка історії і спільний біль різних націй, – зазначив у своєму виступі Олексій Гетманенко, додавши: – Сучасники і майбутні покоління не повинні забувати уроків цих загальнолюдських і непоправних катастроф. Голокост завжди служитиме всі нам попередженням про небезпеку ненависті й расизму. Далі молитвою та запаленням свічок учасники заходу вшанували пам`ять жертв Голокосту.

Довідково: Навесні 1944 року розпочався справжній геноцид проти єврейського населення. Згідно з обліком, який у 1944-1945 роках проводила надзвичайна комісія, край населяли 112 500 євреїв. У концтаборах Освенцима, Дахау та інших було знищено понад 100 тисяч осіб. Після війни повернулися додому лише 7 тисяч.