На Закарпатті почастішали випадки використання фальшивих СOVID-сертифікатів
Упродовж року поліцейські відкрили за такими фактами 147 кримінальних проваджень. Майже 25% із них відкриті впродовж листопада, а це 38 справ. Серед правопорушників – як закарпатці, так і мешканці інших областей: Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Рівненської, Дніпропетровської, Одеської, Херсонської, Чернівецької та Київської.
ВІДЕО ДНЯБільшість злочинів стосується використання "липових" довідок про вакцинацію та сертифікацію, що кваліфікується частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Найбільше правопорушень – випадки, коли громадяни пред’являють несправжні свідоцтва про вакцинацію чи довідки про негативні результати плр-тестування саме при перетині кордону, повертаючись в Україну, повідомляють у відділі комунікації поліції Закарпатської області.
РекламаДо прикладу, один із таких випадків нещодавно був зафіксований на КПП «Вилок». Повертаючись на територію України, мешканець Виноградова пред’явив прикордонникам фальшиве свідоцтво про вакцинацію. Серед явних ознак підробки були і вигадані чоловіком дати вакцинації, які збігалися з періодом, коли він саме відпочивав в Об’єднаних Арабських Еміратах.
Наразі на Закарпатті дізнавачами поліції повідомлено 21 підозру та 20 справ вже скеровано до суду. Подібні протиправні дії не лише передбачають кримінальну відповідальність за підробку документів, але й несуть пряму загрозу життю та здоров’ю як правопорушників, так і тих, з ким вони контактують.
РекламаНагадаємо, у Нацполіції пояснили, коли каратимуть власників куплених COVID-сертифікатів.