Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Ужгороді представили книгу спогадів Левка Довговича

В Ужгороді представили книгу спогадів Левка Довговича
ВІДЕО ДНЯ

5 листопада в Ужгородському коледжі культури і мистецтв відбувся творчий вечір-презентація книги "Хроніка політичного в’язня № 2А 424" – мемуарів словацького українця Левка Довговича, людини непересічного таланту й настільки ж непересічної долі. 

Левко Довгович народився 29 вересня 1935 року в Ужгороді. До Пряшева приїхав у 1963 році випускником Ужгородського музичного училища, Середньої медичної школи в Усті-над-Лабою в Чехії та екстерного хормейстерського відділу Празької консерваторії. "Та мав він за плечима ще й понад шестирічне "навчання" в незвичному "університеті". Його назва – Виправний трудовий табір Міністерства внутрішніх справ СРСР у Воркуті та на трасі Красноярськ-Тайшет-Ангара (Сибір), в скорочені – ГУЛАГ (1950-56)", – пише про Левка Довговича відомий українознавець, доктор філологічних наук, академік НАН України Микола Мушинка. 

Реклама

Книга, яку щойно презентували в Ужгороді, побачила світ у 2013-му році в м.Пряшів українською та словацькою мовами. Чи не відразу її охрестили найвизначнішим твором української мемуарної літератури Словаччини. Автор розповів про свій родовід, дитинство в роки війни та, головним чином, про перебування у в’язницях і таборах Радянського союзу. Спогади доповнені конкретними фактами, документами, світлинами.

 Також у книзі подано відомості про суспільно-громадську та культурну діяльність Левка Довговича, яка є справді плідною та знаковою. Від заснування в 1965 році в Пряшеві українського молодіжного хору "Весна", що став найвизначнішим українським самодіяльним колективом у Словаччині – до започаткування в 1985-му в Кошицях українського хору "Карпати", який під незмінним керівництвом уже 30 років успішно пропагує українську музику не тільки в Словаччині, а й у Австрії, Бельгії, Болгарії, Польщі, Угорщині, Чехії. За час свого існування хор дав понад півтисячі концертів та одержав від Міністерства культури України заслужене звання "Український народний аматорський хор" – як єдиний український колектив Європи за межами України.  

Реклама

На творчу зустріч Левко Довгович завітав із дружиною та сином. Радо і вдячно привітали видатного культурного діяча на Батьківщині заступник голови облдержадміністрації Олександр Петік, начальник управління культури ОДА Юрій Глеба, керівники провідних хорових колективів Закарпаття, письменники і науковці, викладацько-студентський колектив коледжу.

До слова, присутнім на зустрічі представникам бібліотечних установ краю автор передав кількадесят примірників книги, тож охочі познайомитись із життєписом видатного українця незабаром матимуть таку можливість.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно