Український театр з Берегова виступив з виставою "Одного разу в Берегсазі..."

Культура  14 лютого 2016 року, 11:38 1004 ФОТО

12 лютого на сцені обласного театру ляльок із виставою "Одного разу в Берегсазі..." виступили народний український театр ім. Я.Бандурович і народний угорський театр, які діють при будинку культури м.Берегово.

Комедія на дві дії поставлена за п’єсою Олександра та Ольги Матеїв. Як розповіла співавторка, твір написався на одному подиху й майже за один день, хоча задум виношувався дещо довше. Сюжет також розвивається упродовж одного дня в однойменному готельно-ресторанному комплексі "Берегсаз" – за участі господарів, працівників, постояльців і відвідувачів закладу. У п’єсі паралельно розвивається декілька не схожих між собою історій кохання, тож напередодні Дня Святого Валентина вистава переконливо влучила в тему, надто – зважаючи на колоритне гумористичне втілення, – йдеться у повідомленні Управління культури Закарпатської ОДА.

Родзинкою вистави є також її "багатомовність" – герої спілкуються українською, угорською, російською мовами та закарпатським діалектом. До решти, запевняють автори, всі вони знаходять спільну мову – мову людяності та почуттів.

П’єсу підготували спеціально до фестивалю з нагоди Днів європейської культури, що вперше проходив торік восени, й уже тоді почули чимало схвальних відгуків як від місцевої публіки, так і від поважних гостей із угорських міст-побратимів. "Своєю постановкою ми вкотре прагнули показати, як на Закарпатті протягом багатьох років мирно та плідно співіснують представники різних національностей. Ба більше, вони не просто живуть по-сусідству, але й товаришують, створюють сім’ї, пізнають одні одних зі щирим зацікавленням, поважаючи самобутність і вибір інших. Ми дійсно можемо цим пишатись та слугувати прикладом для багатьох", – каже Ольга Матей.

Це вже одинадцята п’єса авторів. Торік, зокрема, творчий дует представляв драму "Лев у пастці", що посіла почесне друге місце на всеукраїнському фестивалі народних театрів із-поміж близько 30-ти колективів. Нове творіння артисти також мають намір представити на ширший загал. 

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Loading...
Коментарі - 0