Ужгородці занурились у "Чарівний світ писанки"
Сьогодні в Ужгороді відбувся майстер-клас "Чарівний світ писанки", на який із семи районів області з’їхались близько сотні вихованців прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, обласного притулку для дітей та Закарпатського центру соціально-психологічної реабілітації дітей.
Урочисто відкрили свято заступник голови-керівник апарату Закарпатської ОДА Олександр Петік і організатори майстер-класу – заступник начальника управління культури Ілдико Молнар та начальник служби в справах дітей облдержадміністрації Світлана Якімеліна. Наголосили на важливості відзначення прийдешнього свята та символічності всіх його атрибутів, розмаїття яких – настільки ж багате, як людська фантазія, а зміст – неосяжний, як Всесвіт, – йдеться у повідомленні управління культури Закарпатської ОДА.
РекламаБлагословили юних писанкарів на працю, що єднає з Богом, і принагідно подарували сучасну Біблію в переказі для дітей отці УПЦ КП на Закарпатті. До презентів організатори додали і кошики з пасками та різними ласощами й побажали дітям доповнити великодній набір якнайгарнішими писанками.
Навчали учасників знані майстрині Людмила Губаль, Емма Левадська, Марія Купарь, Світлана Залуцька, Вікторія Симкович, молоді художниці Ірина Курта і Марина Іржак. Представили різні техніки декорування яєць із використанням барвників, воску, ниток, крупи й інших оздоб. Що особливо цінно, досвідчені рукодільниці не тільки показували, а й розказували – про історію писанок і пов’язані з ними народні прикмети та повір’я.
РекламаНа підтвердження неабиякої зацікавленості нашого народу писанкарським мистецтвом, охочі могли переглянути експозицію тематичних видань, підготовану обласною бібліотекою для дітей та юнацтва. До слова, саме з цієї книгозбірні 5 років тому розпочався майстер-клас "Чарівний світ писанки", та в зв’язку з розширенням кола учасників свято вже втретє проводять на базі обласного музею народної архітектури та побуту. Як розповіла директорка музею Габрієла Андял, імовірно, вже наступного року, якщо дозволятиме погода, майстер-клас проводитимуть на подвір’ї, безпосередньо біля хатинок скансену – там традиційне дійство виглядатиме ще більш органічно.
Наостанок, для учасників провели екскурсію музеєм і підготували святковий обід.