Слідом за Європою, США визнали геніальність таланту закарпатського художника

Культура  6 квітня 2017 року, 09:31 Василь Гарагонич 5313

Із міста Атланта штату Джорджія Сполучених Штатів Америки надійшла приємна звістка: молодий талановитий закарпатський художник Петро Свалявчик прийнятий до престижної професійної організації під назвою Американська асоціація портретистів, що засвідчено відповідним іменним сертифікатом. 

Про це йдеться у публікації газети «Панорами» у номері від 30 березня.

Постійні читачі «Панорами» вже знайомі із молодим даруванням, про якого наша газета торік уже розповідала. І привід для цього був вагомий – Петро Свалявчик за підсумками ІV інтернаціонального конкурсу пленерного живопису великого формату, що проходив у 2016 році під егідою ЮНЕСКО у Франції, поблизу Парижу, увійшов у четвірку найкращих портретистів Європи.

Спілкуючись із колегами-художниками із багатьох країн світу, тоді він детальніше довідався про існування серйозної художницької спільноти за океаном, бути членом якої не лише престижно, а й вельми корисно у професійному відношенні. Американська асоціація портретистів дає своїм учасникам свободу творчості, систематично проводить міжнародні конкурси та виставки за їх результатами, займається промоцією кращих робіт, друкуючи їх фото у власному журналі. Щоб убезпечити себе від потрапляння «графоманів з пензлем», організація виставляє низку бар’єрів, у тому числі членство та участь у вернісажах на платній основі. Натомість переможці конкурсів отримують солідні грошові винагороди, а сама асоціація здійснює щедру благодійність та організовує майстер-класи всесвітньовідомих майстрів пензля.

Читайте також: Журналісти проаналізували на прикладі однієї сім’ї, чи збулось пророцтво американського художника про Закарпаття

Незважаючи на свій молодий вік (цьогорічної весни художник святкуватиме своє тридцятичотириріччя), Петро Свалявчик має вагомі здобутки у житті і творчості: двох чудових синочків, яких зображує на своїх полотнах, красуню-дружину, портрет якої приніс йому перемогу у Франції.

А ще Петро Васильович – викладач Закарпатської академії мистецтв, голова молодіжного об’єднання Закарпатської організації Національної спілки художників України, власним прикладом показує ровесникам, що у житті і мистецтві межі досконалості немає і дорогу долає лише той, хто йде.

Читайте також: Картини з ефектом 3D: унікальна техніка митця Петра Свалявчика

Нині художник, стрибаючи на милицях після невдалого футбольного тренування, готується до проведення власної, вже третьої за ліком, масштабної персональної виставки в Ужгороді. Судячи з його власної сторінки у Фейсбуку, захопливих коментарів шанувальників його творчості та свіжих робіт автора, майбутній вернісаж Петра Свалявчика буде багатообіцяючим. А втім поживемо – побачимо…

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0