Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 312 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 15 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 15 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 13 800+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 2000+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

На колоритну "Закарпатську свальбу" прийшло кілька тисяч гостей

На колоритну "Закарпатську свальбу" прийшло кілька тисяч гостей
ВІДЕО ДНЯ

Другий етнофестиваль «Закарпатська свальба» перевершив минулорічний за всіма показниками – відшліфованим сценарієм, дотриманням старих обрядів, костюмами, стравами і, звичайно ж, кількістю гостей, яких у Колочаві та Німецькій Мокрій зібралося тисячі! Свято, головними дійовими особами якого стала реальна пара Іван Барна (майстер лісу місцевого держлісгоспу) та Світлана Лазур (психолог із Німецькомокрянської загальноосвітньої школи), вже за традицією відгуляли в двох локаціях. Після обряду відпрощування від батьків молодий у супроводі «широкого свата», роль якого дісталася ініціатору фесту Геннадію Москалю, на бричці вирушив до нареченої в Німецьку Мокру.

У цьому селі днями почався капітальний ремонт дороги, тому молодята й численні гості отримали чудову нагоду пройтися до спеціально прикрашеної хати по щойно викладеному асфальту.

Реклама

Весілля відбувалося з максимальним дотриманням старих звичаїв – троїстими музиками, латканням та плетінням вінків, прикрашанням курагова, викраденням і викупом молодої, золотим танцем, зніманням із нареченої вінка тощо. До традиційних обрядів додали й минулорічну «родзинку» – блокпости «НКВД-стів», «нацистів» та «бандерівців», котрі зупиняли весільний кортеж на лісовій дорозі між Німецькою Мокрою й Колочавою для перевірки документів. Справжній фурор серед гостей викликала поява на сцені минулорічної весільної пари Володимира та Мар’яни Марковичів. Головні дійові особи першого етнофестивалю вже чекають свого первістка, і Геннадій Москаль у своїй вітальній промові побажав такого ж успіху й сьогоднішній парі молодят:

– Любіться, кохайтеся, ми всі щиро будемо радіти, якщо побачимо вас на святі наступного року в такому ж чудовому очікуванні дитинки. Старайтеся, оскільки це залежить тільки від вас, а не від організаторів фестивалю!

Реклама

Нововведенням цьогорічного свята став спеціальний приз – «Камінь кохання» та сертифікат із Галілеї (Ізраїль) – місцевості, де Ісус благословив першу пару молодят. Приз призначався голові РДА того району, який за підрахунками управління юстиції має найкраще співвідношення укладених і розірваних шлюбів. Як показала статистика, переможцем виявився голова Тячівської РДА Василь Дем’янчук.

– Цілком справедлива нагорода, оскільки керівник Тячівщини єдиний з усіх голів РДА має чотирьох дітей, – наголосив Г.Москаль, вручаючи приз. – Утім, якщо наступного року Тячівщину випередить інший район, «Камінь кохання» із сертифікатом змінить свою прописку…

Музика, танці, старі обряди з традиційними стравами та напоями на фоні чудової природи, величезна кількість туристів із різних куточків України, котрі розважилися й отримали справжнє задоволення від свята – усе це показало, що друга «Закарпатська свальба» вдалася на славу й має всі перспективи перетворитися на один із найкращих фестивалів області.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно