Старий Новий рік: традиції святкування
Старий Новий рік – унікальне, веселе свято, яке має безліч традицій і прикмет.
ВІДЕО ДНЯТрадиції і прикмети на Старий Новий рік 2019
Існує безліч традицій на Старий Новий рік і одна з них – це ворожіння дівчатами на свого судженого. За старих часів вірили, що в цю ніч уві сні можна побачити свого майбутнього чоловіка. Також у Старий Новий рік прийнято було пригощати гостей пирогами зі свинини, бо Святого Василя вважали покровителем свинарства.
Давати гроші в борг на Старий Новий рік вважається поганою прикметою, але отримати гроші – хорошим знаком.
РекламаЯкщо на Старий Новий рік буде заметіль, то урожай горіхів буде хорошим, а якщо ясне і зоряне небо, то багатий урожай ягід. Пухнастий сніг на гілках дерев і густий туман вказують на рясний урожай.
Важливий обряд у Старий Новий рік: засівання
У перший день Старого Нового року, тобто 14 січня, до сходу сонця прийнято було "засівати", тобто ходити до родичів, знайомих з зерном і, розсипаючи його у будинку, бажати багатства, успіху, щастя. Виконувати цей обряд могли тільки чоловіки і хлопчики.
РекламаПояснювалося це просто. Кожен господар уважно дивився, хто першим переступить поріг його будинку в році, що настав: якщо хлопчик чи здоровий чоловік – на щастя, якщо жінка (дівчинка) або старий, каліка – до біди.
Що не можна робити на Старий Новий рік
- Вважається, що в цей день не слід вимовляти слово "тринадцять", а також рахувати дрібні монети. Рахунок монет нібито принесе сльози на весь рік.
- Також вірять, що на Старий Новий рік не можна нічого давати в борг, інакше весь рік в боргах проведеш. Якщо 14 січня винести з дому сварки, то і щастя з дому винесеш.
- У перший день Старого Нового Року в будинок першим повинен увійти чоловік, саме тому посівати ходять тільки хлопчики.