Коли відзначатимуть Новий рік 2025 і чи буде вихідний в Україні
Новорічні свята із нетерпінням чекає чимало людей. Для багатьох вони символізують початок нового періоду в житті та змін.
Зазвичай в останній день грудня влаштовували гучні гуляння, але так було до повномасштабної війни. Зараз в Україні гучні святкування проводити недоречно. Також заборонено використовувати салюти й феєрверки, які до війни користувались чималим попитом у період зимових свят.
ВІДЕО ДНЯПопри це, скромно відзначити одну з головних зимових подій у родинному колі можна. Відколи в Україні війна, українці здебільшого святкують вдома або ж орендують будинок на Новий рік у горах, аби зустріти його в тиші та ближче до природи. Але обов’язково готують різні страви, салати та закуски.
Коли Новий рік 2025
Новорічне торжество завжди відзначають у ніч із 31 грудня на 1 січня. Цього разу Новий рік в Україні зустрічатимуть у ніч із вівторка, 31 грудня, на середу, 1 січня. 2025 рік настане, коли годинник проб’є північ.
Раніше цей день в Україні завжди відзначали перед Різдвом. Але дата Різдва Христового змінилася за новим календарем і тепер українці святкують народження Ісуса не 7 січня. Різдво 2024 відзначатимуть 25 грудня. Тому виходить, що зустрічати 2025 рік будуть вже після колядування.
РекламаУкраїнці звикли, що 1 січня завжди був вихідним днем. Але вихідних на Новий рік 2025 не буде. Це пов’язано з війною, адже в період дії воєнного стану всі додаткові вихідні скасували. Тому середа, 1 січня, буде робочим днем. Звісно, приватні підприємці самі можуть вирішувати, чи робити 1 січня вихідним для працівників, чи ні. Але в державних установах вихідного не буде.
Та у будь-якому випадку не обійдеться без привітань. Тому привітання з Новим роком завжди надсилають рідним, друзям, колегам та добрим знайомим. Дехто навіть має традицію дарувати одне одному подарунки. Ще одним важливим атрибутом торжества є ялинка. Її прикрашають напередодні і зазвичай залишають аж до Водохреща.
Коли буде Старий Новий рік 2025
Дехто хибно вважає, що дата свята змінилась через перехід на новоюліанський календар. Однак, це не так. Справа в тому, що це не церковне свято. І тому зміна календаря на його дату не впливає. Тобто Старий Новий рік буде в ніч із 13 на 14 січня. Але додамо, що з кожним роком дедалі менше українців відзначають цю подію. Адже Україна старається дистанціюватися від радянського спадку. А цих традицій дотримуються саме в пострадянських країнах.
РекламаНагадаємо, раніше видання писало, коли починається Різдвяний піст 2024.