Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!
  • Головна
  • Культура
  • В Ужгородському районі відбудеться свято словацького народного мистецтва

В Ужгородському районі відбудеться свято словацького народного мистецтва

В Ужгородському районі відбудеться свято словацького народного мистецтва

Визначним культурним заходом на Закарпатті є фестиваль словацької народної творчості – «Словенска веселіца» (Словацька веселиця), який має багаторічну традицію. З 1995 року він «мандрує» по населених пунктах Закарпаття, в яких компактно проживають словаки. Цьогоріч свято вже вп’яте завітає до мальовничого селища Середнє Ужгородського району. Захід відбудеться у неділю, 22 вересня, і розпочнеться о 14.00 год.

ВІДЕО ДНЯ

У програмі свята братимуть участь фольклорні колективи області, зі Словаччини, а також словацькі колективи з інших країн: Угорщини, Румунії, Сербії. З кожним роком зростає кількість учасників, їх творчий та професіональний рівень. За ці роки виросли прекрасні колективи, відомі не лише на Україні, але й за її межами.

Читайте також:
Пам’ять понад усе. Як закарпатські словаки бережуть власні традиції
Реклама

Це народний вокально-хореографічний ансамбль «Словенка» Середнянської дитячої школи мистецтв, зразковий дитячий танцювальний колектив «Турянська Долина» с. Тур’я Ремета Перечинського району, народний вокальний ансамбль «Ліптаки» з смт. Великий Березний, фольклорний колектив «Радуванка» із с. Тур’я Ремета, фольклорний колектив «Гутнянські вечірки» із с. Рудникова Гута Свалявського району, фольклорний колектив «Бетяри» с. Сторожниця Ужгородського району та багато інших.

Під час заходу також організовуються виставки творів народних умільців області – живопис, різьба по дереву, кераміка, вишивка, дротарство. Свято завершується народними гуляннями, розвагами, танцями, спортивними турнірами.

Реклама
Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно