Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

“Рекітське сузір’я – 2010″. Мукацівці серед кращих

“Рекітське сузір’я – 2010″. Мукацівці серед кращих
Серед мальовничих Карпатських гір у селі Рекіти відкрився VII міжнародний фестиваль «Рекітське сузір'я» під...

Серед мальовничих Карпатських гір у селі Рекіти відкрився VII міжнародний фестиваль «Рекітське сузір'я» під гаслом «Створимо разом планету Добра». На нього з'їхалися багато талановитих дітей з різних куточків України: делегації з Мукачева, Ужгорода, Львова, Одеси, Полтави, Луцька, Криму, Теплодару, Кузнєцова, Києва. На святі учасників радо вітали організатори фестивалю на чолі із ректором МАЛіЖу Василем Тарчинцем. Прибув сюди і його засновник - 89-річний Володимир Ковалик, який зараз проживає в Чикаго, але серцем лине у рідну домівку, в Україну.

ВІДЕО ДНЯ

З Мукачева на фестиваль поїхало 12 чоловік із різних шкіл (ЗОШ№ 6, 7, 11, 13) під керівництвом психолога ЗОШ № 6 Тетяни Мішко та Оксани Томищ, заступника директора по виховній роботі ЗОШ №7. Ми брали участь у таких номінаціях: поезія, журналістика, художнє фото та малюнок, авторська пісня. 6 липня відбулося урочисте відкриття. Мабуть, одним із найповажніших гостей свята був Володимир Ковалик. Він також вітав усіх присутніх, читав власні поезії, на обличчі його помітне було радісне хвилювання. Йому урочисто було вручено медаль «Героя козацтва». Саме він і започаткував фестиваль «Рекітське сузір'я». Мені глибоко запали в душу його слова: «Я щасливий, що бачу талановиту українську молодь, яка живе у вільній і незалежній Україні. Велике щастя знати і бути впевненим у тому, що місток єдності поколінь у нас справжній. Щасти Вам у житті! Творчих дерзань Вам, дорогі мої!»

Наступного дня всі учасники розділилися по номінаціях. Дехто пробував себе у двох, трьох і навіть чотирьох із них. З дітьми працювали справжні професіонали в тій чи іншій сфері. Поети читали власні вірші, журналісти писали статті, художники малювали картини на запропоновану тему, співаки виконували свої пісні. Делегації також готували невеличкі виступи. Мукачівська делегація представила журі сценку про відзначення свята Івана Купала, відтворивши в ній традиції святкування, які здавна прижились у нашому місті, у мікрорайоні Підгоряни.

Реклама

У програмі фестивалю були різні екскурсії. Дуже сподобалася нам екскурсія в Колочаву, в спеціально збудоване старовинне село, де були і будинки різних за матеріальним станом та посадою людей, і стара залізниця. Були тут навіть особисті речі верховинців, що вражали всіх простотою і в той же час якоюсь загадковістю. Найочікуванішим для кожного з учасників став гала-концерт. Після виступів відбулося нагородження, якого всі так довго чекали. Мукачево завоювало багато дипломів, грамот, призів та нагород. Кожен учасник отримав нагороду, всі були раді та задоволені.

Наша поїздка стала можливою завдяки копіткій організації допомоги Мукачівської міської Ради в особі голови міста З.З.Лендєла, заступника голови міської Ради М.М.Лабоша, завідуючої міським відділом народної освіти Т.Б. Тіби, директора ЗОШ №6 В.І.Бори, голови міського відділення МАЛіЖ М.І.Фенцик, вчителям-керівникам шкільних об'єднань: В.Ю.Шепі, О.С.Томищ, Т.В.Рогальській, О.І.Уліганець, М.В.Дубей, Н.В.Світлинець, Е.О.Мар'ян, Т.П.Мішко. Спасибі Вам, шановні наші наставники, за гарний відпочинок. Обіцяємо: все, чим захоплюємось, будемо розвивати і надалі, тим самим примножувати славу нашого міста Мукачева.

Реклама

Вікторія Тороні, призер фестивалю у номінації «Журналістика»

Джерело: Міська газета "Мукачівська Ратуша"

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно