У 2022 році "дитячі виплати" можуть підвищити

Економіка  26 серпня 2021 року, 21:43 Яна Коваль 9935

Допомога у разі народження дитини надається одному з батьків дитини або опікуну, які постійно проживають разом з малюком на території України. Наразі загальна сумма допомоги при народженні маленького українця або україночки - 41 280 гривень, але нардепи пропонують збільшити розмір "дитячих виплат". Детальніше про це розповіли у Міністерстві соціальної політики України. 

Loading...

Читайте також:  Прем’єр повідомив, коли почнуть запроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями

Розмір допомоги у разі народження дитини - 41 280 грн. Одноразово виплачують 10 320 грн, решту суми - щомісячно протягом 3 років по 860 грн.

Але вже від січня 2022 року виплати можуть підвищити. Урядовий законопроєкт № 5585 передбачає збільшення виплат до 50 тис. грн. Проте до Ради внесли альтернативний законопроєкт № 5585-1. Він пропонує виплачувати батькам суму, залежно від кількості дітей у сім’ї:

  • у разі народження першої дитини – 50 тис. грн;
  • другої дитини – 100 тис. грн;
  • третьої і кожної наступної дитини – 150 тис. грн.

Допомогу у разі народження дитини планують виплачувати одноразово в фіксованій сумі та рівними частинами впродовж 36 місяців. Народні депутати переконані, що збільшення розміру такої допомоги дозволить подолати негативну тенденцію зменшення населення держави. Кошти планують виплачувати за рахунок детінізації ринку алкоголю в Україні.

Куди звернутися для отримання державної допомоги при народженні дитини

Заяву та документи приймають посадові особи виконавчого органу або центру надання адміністративних послуг (ЦНАП). Призначення і виплата державної допомоги сім’ям з дітьми здійснюються органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання заявника. Крім того, батьки або опікун також можуть скористатися  послугою єМалятко. Тут можна зареєструвати народження дитини та отримати свідоцтво про народження, а також замовити 9 інших державних послуг, необхідних для малюка.

Які документи необхідно надати для отримання виплат

  • заява одного з батьків (опікуна) встановленого зразка;
  • копія свідоцтва про народження дитини (з наданням оригіналу).
  • додатково - копія рішення про встановлення опіки (для опікунів).

Нагадаємо, що відомо, який розмір мінімальної та максимальної пенсії на Закарпатті.

Джерело: ТСН
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Мика 27.08.2021, 12:03
Коментар очікує модерацію