Одна з країн Європи змінила правила для заробітчан: що нового

Економіка  29 листопада 2021 року, 09:37 16111

Українці за новими правилами матимуть змогу отримувати "карту побиту", а після зміни роботодавця не подавати наново пакет документів. Це може спростити офіційне працевлаштування за кордоном. Причому більшість вакансій для українців – низькооплачувані та для робітників без вищої освіти. 

Як розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній із міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, "карта побиту" – це можливість перебувати на території Польщі від 1 до 3 років без отримання відповідної робочої візи. Поки що при отриманні "карти побиту" людина прив’язується до конкретного роботодавця та посади. Якщо вона хоче поміняти місце праці, навіть у того ж роботодавця, мусить повністю переробляти весь пакет документів.

Читайте також:  Для заробітчан озвучили важливу новину: стосується всіх

За словами Воскобойника, рішення про видачу "карти побиту" мають ухвалювати за 2 місяці, але строки часто затягують (черги тривають пів року-рік). Люди не можуть дочекатися, коли отримають цю картку, та виїжджають із країни.

"Щоб розвантажити місцеві ужонди, які займаються оформленням відповідних документів, ухвалено рішення, що "карта побиту" видається в одного роботодавця, не потрібно буде її змінювати, якщо змінюється місце праці у конкретного роботодавця або навіть сам роботодавець. Це також спрощує можливість для Польщі залишати робітників на триваліший час. Люди будуть менше прив’язані до роботодавця і це збільшить їхні можливості у пошуку нових місць праці", – розповідає експерт.

Але працевлаштування в Польщі для українців не таке просте, як здається. Часто в пошуках роботи за кордоном наші громадяни стикаються із шахраями і замість заробітку втрачають останні заощадження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0