В Україні хочуть запровадити сімейне декларування

Економіка  24 січня 2022 року, 08:42 1041

В Україні заговорили про запровадження сімейного декларування. Перші подробиці стосовно ініціативи озвучив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. За його словами, це дасть змогу користуватися пільгами тих членів сім’ї, які їх не використовують.

Згідно з поясненням парламентаря, "сімейне декларування – це тоді, коли я можу вносити до декларації пенсіонера, який проживає зі мною і має пільги. Але такий пенсіонер не має доходу, не сплачує податку, тому пільгою своєю не користується. Якщо ми ведемо спільне господарство, то це несправедливо. Крім того, це спрямовано на збереження інституту традиційної сім’ї".

Читайте також:  Податок на подарунки в 2022 році: хто буде платити та скільки

Таке пояснення Данила Гетманцева не проливає світла повністю на ініціативу.

Зазначимо, в Україні ті платники податків, які платили за освіту, медицину, іпотеку, мають право вирахувати ці витрати від сплаченого податку на прибуток та раз на рік отримати компенсацію. Проте більшість українців такою можливістю не користується.

Хто вже повинен заповнювати декларації:

  • ті, хто отримав доходи від незалежної професійної діяльності;
  • ті, хто одержав дохід від здачі нерухомості в оренду;
  • ті, хто продав нерухомість;
  • ті, хто отримав подарунок;
  • ті, кому вибачили борг.

Нагадаємо, вже у 2022-му мають презентувати непрямі методи податкового контролю. Це означає, що податкова зможе перевіряти витрати українців та запитувати, чи сплатили податки з отриманої суми. Ті, хто не зможе пояснити джерело походження коштів, має доплатити податок.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0