Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
 • Facebook 300 000+
  Найбільша новинна спільнота Закарпаття
 • Telegram 11 700+
  Миттєво повідомляємо про найголовніше
 • Instagram 14 300+
  Тримаємо в курсі всіх подій
 • Відразу сповіщаємо важливі новини
 • Viber 18 800+
  Канал головних новин Закарпаття та України
 • YouTube 1500+
  Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Податок на подарунки в 2022 році: хто буде платити та скільки

Податок на подарунки в 2022 році: хто буде платити та скільки

За подарунки в 2022 році потрібно буде сплатити податки. Втім, це стосується не всіх презентів, а тільки тих, вартість яких складає більше, ніж 1625 гривень. Саме така сума вказана у Податковому кодексі.

ВІДЕО ДНЯ

Відповідне роз’яснення надав молодший юрист юридичної компанії "Тарасів та партнери" Андрій Журбенко.

Він зазначив, що названа вище сума випливає з мінімальної зарплати, адже в нормативах записана частка у 25%.

Реклама
Читайте також:
Доходи українців перевірять із 1995 року і донарахують несплачені податки

"Згідно з нормами статті 165 Податкового кодексу України кошти або майно, отримані у вигляді подарунка, не оподатковуються, але лише за умови, що вартість цих подарунків не перевищує 1625 грн, тобто 25% від мінімальної зарплати, встановленої в Україні станом на 1 січня 2022 року.

Реклама

Таким чином, подарунки, отримані від юридичних та фізичних осіб у 2022 році в разі, якщо їхня вартість перевищує 1625 грн, підлягають оподаткуванню за ставкою 19,5% (18% податок на дохід фізосіб та 1,5% військовий збір)", – каже юрист.

Андрій Журбенко також дав уточнення, хто повинен заплатити податок за подарунки в 2022 році.

"Відповідно до українського податкового законодавства, поняття "платник податків" відноситься до юридичних та фізичних осіб-підприємців, а не до "звичайних" громадян, які не ведуть свій бізнес. Таким чином, якщо "звичайна" людина отримає подарунок на суму понад 1625 грн, за умови, що про такий подарунок ніхто не знає і він ніде у податкових документах не відображено, то контролюючий орган навряд чи відстежить отримання такого подарунка", – сказав юрист.

Реклама

Варто зазначити, що в Україні розпочались заходи з виявлення неофіційних доходів громадян. Мова про запровадження непрямих методів контролю. Вже незабаром податкова служба матиме змогу перевіряти, за які гроші українці зробили великі покупки і чи було сплачено з цих коштів податки. У разі, якщо людина не зможе пояснити, звідки в неї стільки грошей на дороговартісну покупку, тоді її змусять заплатити в казну податок на різницю. Простими словами, витрати українців співставлятимуть із доходами.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно