Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

В Україні суттєво подорожчають телефони: прогнози

В Україні суттєво подорожчають телефони: прогнози

У 2022 році смартфони у всьому світі здорожчають на 10-20% через дефіцит мікросхем та їхнє подорожчання. А в Україні ж ціни можуть злетіти ще вище – за прогнозами, на 30-35%. Про це повідомило аналітичне агентство Counterpoint Research.

ВІДЕО ДНЯ

Зі свого боку аналітики TrendForce з’ясували, що світовий попит на мікросхеми виявився на 10-30% вищим за пропозицію. А за даними Susquehanna Financial Group, за перші чотири місяці 2021 року виробники напівпровідників почали різко відставати за виконанням замовлень.

Так, великим компаніям доводилося чекати на мікросхеми до 17 тижнів. А невеликим – до одного року чи й взагалі відмовлятися від проєктів. Тож, підвищений попит на їхню продукцію дав можливість виробникам напівпровідників підвищувати ціни. Зокрема, з другого кварталу 2021 року понад 30 із них підвищили ціни на 10-30%.

Реклама
Читайте також:
Влада задумала "прив’язати" українців до номерів телефонів

Водночас зазначається: цінники на "розумні" мобільні телефони зростали і минулого року – за перші три квартали (січень-вересень) 2021-го середня ціна збільшилася на 21 долар (близько 600 грн за актуальним курсом), з 287 до 308 доларів (з 8 тис. грн до 8,6 тис. грн).

Реклама

Чому виник дефіцит напівпровідників та мікрочипів

Головним винуватцем дефіциту напівпровідників стала пандемія COVID-19, яка спровокувала лавиноподібний попит на ноутбуки, приставки, техніку для дому та віддаленої роботи. Водночас через локдауни ускладнилася і здорожчала логістика. Згідно зі звітом платформи Resilinc, у 2020 році перебої у світових ланцюжках поставок зросли на 67%.

Крім того, на ситуацію вплинули ще кілька факторів:

  • більшість компаній, які постачають чипи на ринок, не виробляють їх самі, а мають лише технологію. Запустити з нуля своє виробництво вони зараз не можуть, оскільки це вимагає часу та ресурсів;
  • екологічна криза на Тайвані, де заводи залишалися без води;
  • низка техногенних аварій у китайському Шихецзи та японській префектурі Ібаракі – місцях локації найбільших виробників електроніки та кремнію;
  • дефіцит кремнію, зростання цін на який, за прогнозами, триватиме до 2027 року.
Реклама

"Також цього року світові не вдасться повністю вирішити проблему зруйнованих ланцюжків постачань. Все це відбиватиметься на цінах на комплектуючі для гаджетів. Це означає, що зростатимуть і ціни на смартфони. Плюс можливі перебої з поставками найбільш поширених моделей", – йдеться в матеріалі.

Що буде з цінами в Україні

В Україні минулого року телефони також дорожчали:

  • у магазинах "Київстар" середня вартість гаджета зросла на 18%;
  • у "Фокстроті" – на 20%;
  • у "Цитрусі" – на 8%.

"Цього року техніка у вітчизняних магазинах продовжить дорожчати. Йде інфляційний тиск на всі ринки. Кредити для бізнесу стають дорожчими, транспортні витрати зростають. Плюс глобальні причини, що вдарили по ринку смартфонів. За прогнозами, смартфони в Україні цього року можуть подорожчати ще більше, ніж у світі, – на 30-35%, – наголошують аналітики. – Водночас очікуване подорожчання телефонів на 30-35% насправді може закінчитися зростанням на 10-15%".

Нагадаємо, українцям безкоштовно держава дасть по смартфону, але не всім.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно