Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Частині українців дозволили виходити на пенсію достроково

Частині українців дозволили виходити на пенсію достроково

Виходити на пенсію достроково дозволили деяким українцям. Йдеться про багатодітних матерів (татусів), батьків, які виховують дітей з важким рідкісним захворюванням або інвалідністю.

ВІДЕО ДНЯ

Також тепер право виходити на пенсію раніше мають особи, яких звільнили з ініціативи роботодавця. Однак є умова. Це наявність мінімального страхового стажу, а в частині випадків будуть враховувати ще й вік.

Читайте також:
Стало відомо, кому в Україні можуть скасувати пенсію (або відібрати вже нараховані кошти)
Реклама

Про ці нововведення йдеться в законопроєкті, який Верховна Рада ухвалила 15 лютого. Тепер цей законопроєкт має підписати голова парламенту, а потім Володимир Зеленський.

Отож, достроково (ще до досягнення пенсійного віку), згідно з цим законопроєктом, може вийти на пенсію частина українців:

  • багатодітні батьки (як жінки, так і чоловіки), які виховали до 6-річного віку 5 або більше дітей. Але є умова. Йдеться про досягнення віку 50 років для жінок і 55 років для чоловіків. Крім того, має бути наявний стаж не менше 15 (для жінок) і 20 років (для чоловіків) страхового стажу;
  • особи, трудовий договір з якими розірвано за ініціативи роботодавця (не скоріше, ніж за півтори роки до досягнення пенсійного віку) у зв’язку з реорганізацією, ліквідацією, банкрутством і скороченням працівників. Також через невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я. Проте має бути реєстрація такої особи в державній службі зайнятості та відсутністю підходящої роботи. Крім того має бути наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії у мінімальному розмірі (30 років для чоловіків та 35 років для жінок.
  • матері (батьки) дітей, хворих на важке рідкісне захворювання, але яким не встановлена інвалідність. До таких належать діти, які хворіють на дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет І типу, гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня; отримали важку травму, яка потребує трансплантації органа, паліативної допомоги; мають тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне, онкологічне, онкогематологічне захворювання.
  • також достроково можуть вийти на пенсію матері (батьки) осіб з інвалідністю з дитинства за умови досягнення ними віку 50 років для жінок та 55 років для чоловіків, а також наявності не менше ніж 15 років страхового стажу для жінок та 20 років для чоловіків.
Реклама

Зауважимо, що ухваленим законопроєктом підвищено граничний вік дитини з інвалідністю – з 16 до 18 років.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.

Раніше видання писало про те, що у березні українцям перерахують пенсії. Виплати збільшаться.

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно