Як підтримуватимуть переселенців: гроші, робота, житло (роз’яснення)

Економіка  22 березня 2022 року, 10:25 5075

Вимушені переселенці в Україні отримають грошову допомогу та іншу необхідну підтримку. Загалом підтримка уряду базуватиметься на трьох засадах – гроші, робота, житло.

Про основні напрями, які охоплює програма, розповів прем’єр Денис Шмигаль.

Читайте також:  Держава виплатить кожному переселенцю грошову допомогу: названо суму

Гроші для переселенців

Глава уряду наголосив, що кожен вимушений переселенець отримуватиме від держави кожного місяця по 2 тисячі гривень. Кошти будуть зараховуватись на картку банку через додаток "Дія". Жодних зайвих паперів чи довідок не потрібно.

"Також 3 тисячі гривень будуть виплачені на кожну дитину, яка через війну, через всі ці жахіття вимушено переїхала в більш безпечні регіони", – додав Денис Шмигаль.

Робота для переселенців

Ще однією зі складових підтримки для людей, які через війну покинули свої домівки, буде допомога в працевлаштуванні. Щоб стимулювати підприємців приймати на роботу переселенців, держава буде платити роботодавцям.

"Уряд розпочинає програму працевлаштування всіх переселенців. Для цього держава виплачуватиме роботодавцям, які беруть на роботу переселенців з постраждалих регіонів, по 6500 гривень за кожного працевлаштованого", – йдеться у роз’ясненні на урядовому порталі.

Допомога переселенцям

Житло для переселенців

Прем’єр-міністр також нагадав, що тиждень тому уряд ухвалив рішення про механізм компенсації комунальних витрат громадам, які надають безкоштовний прихисток переселенцям у школах, садочках, будинках культури та комунальних установах.

"Тепер ми доповнюємо програму, щоб компенсацію за комунальні платежі також отримували сім’ї, які приймають переселенців у себе вдома. Всі ті, хто відгукнувся на біду, надав дах переселенцям, надав безкоштовний прихисток, отримуватимуть 450 грн в місяць за кожного, кому допомогли, на компенсацію комунальних послуг", – сказав очільник Уряду.

Варто зазначити, що всі три складові допомоги внутрішньо переміщеним особам вже затверджені урядом. Їхня реалізація розпочалась 21 березня з реєстрації тимчасових переселенців територіальними громадами та ЦНАПами. З 30 березня запрацює реєстрація через Дію.

Раніше видання інформувало:

Інтернет-видання PMG.ua є в Телеграмі. Там ми майже миттєво публікуємо оперативну інформацію.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0