Українцям даватимуть квартири: хто їх отримає в першу чергу

Економіка  13 квітня 2022 року, 09:27 7062

Влада у найкоротші терміни прагне вирішити питання забезпечення житла для тих українців, які постраждали внаслідок війни. Один із варіантів розв’язання проблеми – за 3-4 місяці побудувати квартири та заселити туди внутрішньо переміщених осіб.

В інтерв’ю виданню Форбс заступник голови офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що будувати житло для переміщених осіб будуть у 10-ти регіонах. Мова не про якісь тимчасові модульні комплекси, а про повноцінні квартири.

Читайте також:  Житло для переселенців: що може запропонувати Закарпаття

"Ми побудуємо для них не якісь модульні тимчасові споруди, а нормальні домівки в 10 регіонах. Люди не повинні жити в спортзалах або школах. Ми вибрали проєкти, які можна втілити за три місяці. Це будуть саме квартири – в більшості двокімнатні, але й однокімнатні й трикімнатні. Після того, як ми відновимо домівки переселенців в містах, де вони жили до війни, – вони переїдуть, а ці квартири будуть віддані військовим і всім іншим, хто стояв у чергах", – зазначив Кирило Тимошенко.

Заступник голови ОПУ додав що потрібно побудувати декілька десятків тисяч квартир. Перші квартири переселенці мають отримати через 3-4 місяці. 

"Існує багато не введених в експлуатацію, але фактично готових житлових будинків. У найближчий місяць держава почне їх викупати й надавати переселенцям.

Усі ці квартири мають бути одразу з ремонтами, з меблями, з побутовою технікою", – уточнив Кирило Тимошенко.

Квартири у першу чергу отримають ті переселенці, які не мають змоги знайти собі домівку чи проживають в спортивних залах, школах і так далі. Очільники областей складають списки тих, кого потрібно найперше переселяти. 

Кирило Тимошенко також відзначив, що буде вирішуватись питання "бронювання" будівельників, адже їх робота є дуже важливою і саме від неї залежить реалізація програми.

Раніше видання публікувало детальне роз’яснення, як держава підтримуватиме вимушених переселенців. Мова про житло, роботу та фінансову допомогу.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0