Українці, які допомагають переселенцям, отримають гроші від держави: сума та які документи подавати

Економіка  20 квітня 2022 року, 10:09 8008

Ті українці, які вже допомогли й продовжують допомагати внутрішньо переміщеним особам і прихистили їх у своїх домівках, отримають грошову компенсацію від держави. Сума виплати складає близько 450 гривень у місяць за кожного прийнятого в себе українця.

В Україні неодноразово наголошувалось, що відразу після поселення у своєму помешканні вимушених переселенців, необхідно звернутись до місцевого органу самоврядування або ЦНАПу і написати заяву, в якій обов’язково зазначити прізвище, ім’я та по батькові кожної з поселених осіб та документи, що посвідчують особу переселенців. Зазначимо, що інформацію також можна передати через спеціально створений сайт "Прихисток".

Читайте також:  Держава платитиме тим людям, які безкоштовно прихистили переселенців: названо суму

Далі розповімо, які етапи потрібно пройти, щоб отримати гроші від держави за розміщення в себе внутрішньо переміщених осіб.

Перший етап. Оформлення заяви та подавання документів здавачем житла:

  • документ, що посвідчує право власності на житло, яке заявник здає ВПО;
  • реквізити банківського рахунку, куди будуть перераховуватися кошти від держави.

Також можуть вимагати довідку про відсутність заборгованості за сплату комунальних платежів.

Другий етап. Подача звіту за проживання ВПО.

Не пізніше 5 днів від дня закінчення звітного періоду потрібно подати заяву на отримання компенсації до виконавчого комітету міської, сільської, селищної ради. У заяві обов’язково вказати:

  • кількість днів, протягом яких проживали переселенці,
  • кількість переселенців, які проживали протягом звітного періоду.

Важливо! Якщо внутрішньо переміщена особа припинила проживання у вас чи кількість внутрішньо переміщених осіб змінилася, в цей же день власник житла зобов’язаний подати відповідну заяву про зміну переліку осіб.

На третьому етапі перевіряються відомості, наведені у заяві. За необхідності відвідують місця розміщення ВПО.

Четвертий етап. Якщо відомості, передані до органів виконавчої влади, вірні, заборгованості зі сплати комунальних платежів немає, здійснюються виплати на банківський рахунок, вказаний заявником за повні дні, коли проживали переселенці. Сума компенсації за один день на одну внутрішньо переміщену особу становить 14,77 грн. Компенсацію сплачують до 20 числа місяця від дня закінчення звітного місяця.

Раніше видання розповідало, як українські сім’ї можуть отримати близько 30 тисяч гривень допомоги.

Також є можливість подати заявку на компенсацію за зруйноване окупантами житло.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 1
Читач 20.04.2022, 12:58
Це працює тільки для тих власників приватного житла хто розміщує у себе безкоштовно людей, які отримали статус ВПО і тільки з цієї дати та не отримують допомогу на проживання. А людям, які отримують статус ВПО допомога на проживання (включно з ком послугами) нараховується автоматично.