Чи подешевшає долар: аналітик дав прогноз курсу валют на тиждень

Економіка  16 травня 2022 року, 06:10 51312

Курс долара та євро в Україні залишається однією з найголовніших тем під час війни. НБУ фіксує офіційні показники, але обмінники вирішують виставляти свою, вищу ціну.

У понеділок, 16 травня, Національний банк зберігає курс долара до гривні на стабільному рівні – 29,25. Водночас євро продовжує дешевшати, тепер його оцінюють у 30,37 грн.

Читайте також:  Вже з 10 травня: Нацбанк попередив про важливі зміни

Аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак розповів, що впродовж тижня з 16 по 22 травня курс продажу готівкового долара в Україні коливатиметься в межах 32,3-32,55 грн.

Курс готівкового євро за аналогічний період коливатиметься в межах 36,00-36,08 грн.

"Ми допускаємо поступову девальвацію гривні на готівковому ринку лише через те, що це спекулятивна можливість заробити тим, хто продає валюту, доки на неї є попит", – зазначив експерт.

За словами Максима Орищака, люди не розуміють подальших перспектив економіки та особистого фінансового стану, також залишаються незрозумілими політичні орієнтири, тож може знадобитися переїзд в іншу країну. Ці причини спонукають українців періодично купувати іноземну валюту.

"Ми не чекаємо на девальвацію національної валюти. Попри війну, поки НБУ стримує курс гривні, девальвації не буде", – наголосив аналітик.

На чорному ринку курс долара та євро дуже "різношерстні". У двох поряд обмінниках різниця може складати 20-30 копійок на одному доларі. Але якщо брати середній показник по Україні, то купують "американця" за 34,350 грн, а продають за 34,600 грн. (дані згідно з сайтом Мінфін – ред.).

Євро – 35,900 грн купівля та 36,200 грн продаж.

Раніше видання публікувало інформацію, яким буде курс долара, якщо війна затягнеться до осені.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0