Чи зростуть ціни після того, як Нацбанк збільшив офіційний курс долара на понад 7 гривень

Економіка  22 липня 2022 року, 15:47 886

Офіційний курс долара в Україні від 21 липня складає 36,57 грн. А це на 25% вище ніж той, який був встановлений на початку війни. Чи сильно вплине таке рішення НБУ на ціни спробував пояснити сам регулятор.

Пресслужба Нацбанку переконує, що рішення скоригувати курс долара матиме лише обмежений вплив на інфляцію – "близько 2-3 відсоткових пунктів до річних темпів зростання цін, враховуючи, що 0,6-0,8 відсоткових пунктів із них становитимуть прямі та вторинні ефекти від підвищення цін на пальне".

Читайте також:  Чи буде долар по 50 гривень: економісти дали прогнози

Зазначається, що плив зміни рівня фіксації курсу на інфляцію вже враховано у новому прогнозі Національного банку.

Нацбанк переконує, що коригування фіксованого курсу на 25% не означає рівнозначного зростання цін.

Ціни зростають не тільки через курсовий фактор, а й через рекордну інфляцію в світі та через війну. Війна ж призвела до зменшення пропозицій деяких товарів, руйнування українських підприємств, порушення ланцюгів постачання, збільшення витрат на виробництво товарів...

Фіксація офіційного курсу гривні на новому стійкішому рівні, переконує пресслужба НБУ, дасть змогу Національному банку й надалі утримувати контроль над розвитком динаміки цін.

"Якщо простіше, це збереже економіку від неконтрольованого подорожчання товарів та послуг у середньостроковій перспективі", йдеться в повідомленні.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0