Чи подорожчають продукти перед зимою та що каже експерт про можливий дефіцит

Економіка  7 вересня 2022 року, 14:15 895

2022 рік запам’ятається українцям не тільки жахливою війною, яку розв’язала росія, а й великим подорожчанням продуктів харчування.

Багато громадян втратили роботу і через це є хвилювання з приходом зими стосовно ще більшого подорожчання товарів та можливого їх дефіциту. Але, як зазначив голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, ціни якщо і підвищаться, то на рівень інфляції. А дефіциту товарів взимку не повинно бути. Український ринок відразу відреагує на можливу нестачу якихось продуктів і компанії почнуть завозити їх з-за кордону.

Читайте також:  Українцям порадили підготувати тривожну валізу з їжею

"Щодо подорожчання, то продукти харчування суттєво залежать від загальної інфляції в країні. Якщо на опалення, тобто газ, вугілля в цьому році держава стримує ціноутворення, то на продукти харчування ні", – пояснив Дорошенко.

За його словами, цьогоріч довелося побачити суттєве зростання цін. І воно не остаточне. Серед чинників, які впливають на подорожчання продуктів, Дорошенко назвав енергоносії й дефіцит окремих українських продуктів, які вже не можна постачати з півдня.

Щодо можливого дефіциту, то його точно не буде ні восени, ні взимку по жодній з позиції товарів.

"Ми побачили, як тільки не вистачає українського, імпорт швидко заміщає українську продукцію", – зазначив Олексій Дорошенко.

Експерт додав, що ціни на продукти очевидно зростуть у період із жовтня по грудень. Вони будуть дорожчати рівно на стільки, на скільки відсотків буде збільшуватись інфляція.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0