Передача показників лічильника по-новому: Нафтогаз відповів на прохання людей

Економіка  19 вересня 2022 року, 05:46 444675

Передати показники лічильника за газ можна кількома способами, але тільки оператору газорозподільної мережі. ГРМ ще називають облгазами. В Україні їх нараховують понад 40.

Дуже часто у людей виникає проблема з передачею показників або самими платіжками (некоректне нарахування, нулі у квитанції та ін.).

Читайте також:  Споживачі отримують платіжки з нулями: Нафтогаз звернувся до українців через нову проблему

Звісно ж, люди цікавляться, чому не можна напряму передавати показники лічильника за газ компанії, яка продає блакитне паливо населенню. Зараз понад 12 мільйонів споживачів отримують газ від компанії "Нафтогаз України". Днями один з дописувачів поцікавився у соцмережі Фейсбук, чому цей процес не спростити. Мовляв, можна зробити так, щоб споживач напряму передавав показники лічильника у Нафтогаз (або, хоча б, паралельно).

На це у Нафтогазі далі відповідь, що згідно з пунктом 1 глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем №2494 від 30.09.2020, визначення фактичного об’єму споживання (розподілу) природного газу по об’єкту побутового споживача здійснюється на межі балансової належності між оператором ГРМ і побутовим споживачем на підставі даних лічильника природного газу з урахуванням вимог цього Кодексу та договору.

"Оператори ГРМ приймають показники та формують об’єми. До нашої компанії надходить лише об’єм, поданий Вашим оператором ГРМ, на цей об’єм ми робимо нарахування суми до оплати", – йдеться у повідомленні Нафтогазу.

Скріншот відповіді Нафтогазу

Скріншот відповіді Нафтогазу

Раніше видання розповідало, що Нафтогаз оприлюднив важливе роз’яснення про рахунки.

PMG.ua у Telegram – підписуйтесь.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 9
Ігор 21.09.2022, 21:42
Таке враження що хтось (розподільчі компанії ?) вирішив внести хаос. Раптом з'явилися нізвідки якісь "ліві" покази, і я став винен "зайві" 1000 грн. І судячи з розмов, цей хаос масовий і спеціально організований
Володимир 21.09.2022, 21:07
Якщо явно видно проблему то зразу зсалаються на кодекс газорозподільних систем де побажання абонентів точно не враховані бо це монополія яка розділилась на дві квітанції
Володимир 21.09.2022, 21:00
Чому не можна оплачувати за спожитий газ по лічильнику на один рахунок з нього відраховувати наприклад 10 або 20 відсотків тертторіально на обслуговування небачу проблеми
Микола 20.09.2022, 23:26
Всі претензії тих хто бідкається на подачу показників - від банальної безграмотності. Розберіться як працює система і все стане на свої місця. Те що розділили газовий ринок на тих хто постачає і тих хто обслуговує це дуже добре. Так працює ринок у всіх розвинених країнах. Подаєте тим хто обслуговує мережу і нараховує постачальник по вашим поканикам, що тут складного?
Ігор, Марія. 20.09.2022, 20:50
Не можу зрозуміти: чому коли при подачі 25 кубометрів мені нараховують тільки 2,65 кубометрів.У квітанції на розподіл та доставку газу показники лічильника співпадають із тими, що було подано.Ми ведемо облік подачі показників.
Воновамтреба 20.09.2022, 15:46
Полный дебилизм, и обман населения. Думаю стоит прекратить все оплаты за газ до тех пор пока систему передачи и оплаты газа не сделают прозрачной. Нужно заставить правительство и все наши правоохранительные структуры обратить на это внимание. Иначе дальше будет хуже.
Тереза 20.09.2022, 11:56
Мені ,та думаю не тільки мені,хотілося б знати Чому гроші оплачені за газ за травень,а також всі переплати автоматично облгази не перерахували Нафтогазу? Від травня газ нам продає Нафтогаз,люди не в курсі до 20 червня(до цієї дати маєм оплатити за газ за попередній місяць),що ми уже в інших продавців газу.Тепер постійно Нафтогаз рахує за мною борг майже в 1000 грн,якого в мене нема(я оплатила облгазу).Цю проблему хтось збирається вирішувати?
Оксана 19.09.2022, 14:07
В платіжках на газ не вказується куди можна вписати данні лічильника , в мене вже 2й місяц приходять сумами майже 500гр. ,По лічильнику ми стільки ніколи не використовували .Як і куди можна передати данні лічильника
ver 19.09.2022, 11:29
все по старому.