Скільки не буде світла, за яким принципом виключають: енергетики дали роз’яснення

Економіка  27 жовтня 2022 року, 08:36 8057

На сайті Прикарпаттяобленерго, а згодом і на сторінках у соцмережах органів місцевої влади, з’явилось роз’яснення про аварійні відключення електроенергії.

Енергетики спробували роз’яснити відключення після хвилі невдоволення українців. Головна скарга споживачів – немає ніяких графіків і взагалі незрозумілий принцип: кожен день електроенергію відключають одним і тим споживачам.

Мукачівська міська рада, з посиланням на енергетиків, зазначає, що графіки вимкнень застосовуються, щоб стабілізувати енергосистему України після обстрілів. 40% електростанцій в Україні зруйновані.

Читайте також:  "Укренерго" зробило заяву про графіки відключення електроенергії

У поясненні також йдеться, що достеменно спланувати графіки дуже важко. Адже вони вводяться за розпорядженням диспетчера "Укренерго".

"Ми маємо 15 хвилин на вимкнення. Диспетчер "Укренерго" дає команду на вимкнення черг. Інколи це одна черга, інколи кілька в різному порядку, інколи майже всі – все залежить від стану енергосистеми на ту годину, від того яке завелике навантаження потрібно зняти. Тому при цьому вивести якусь закономірність або окреслити чіткі години у нас немає можливості. Ще раз: ми не визначаємо ні порядок, ні почерговість, ні кількість черг. Тому ці графіки і називаються аварійними. Диспетчери обленерго виконують вказівки диспетчера НЕК "Укренерго", – йдеться в поясненні енергетиків.

Скільки не буде світла?

За словами енергетиків, це теж спрогнозувати складно.

"В середньому, одне вимкнення триває 2-4 години. Потім, якщо обсягів економії недостатньо, вимкнення можуть повторитись. А можуть вимкнути ті населені пункти, які не вимикали до того. Все залежить від аналізу стану енергосистеми, який проводять фахівці "Укренерго", вони ж і дають вказівку що і коли вимикати", – таке пояснення міститься на сайті одного з обленерго.

За яким принципом відключають електрику? Чому у вас виключили, а у сусіда – ні?

Енергетики пояснюють, що різні будинки можуть бути підключені до різних трансформаторних підстанцій. Наприклад, у будинку 5 під’їздів, і всі вони підключені до різних підстанцій, тому буває, що в одному під’їзді світло є, а в чотирьох немає. Або навпаки. Є цілий ряд будинків, які розташовані на лінії з критично важливим об’єктом, наприклад, лікарнею. У цьому разі людям пощастило, тому що їх відключатимуть найрідше і в останню чергу.

"В умовах таких інтенсивних атак відключення будуть нормальною ситуацією протягом місяців, до цього треба всім готуватись. Якщо атаки закінчаться, то на відновлення системи до стану, коли споживачі не помічають проблем, знадобиться щонайменше пів року", – така інформація міститься на сайті Прикарпаттяобленерго.

Раніше повідомлялось, що Закарпаттяобленерго оприлюднило черги аварійних відключень. Щоправда, про конкретні години, коли не буде світла, поки не повідомили.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Mama 27.10.2022, 10:42
Які 2-3 години Закарпатська обл Мукачівський рн немає по 12-13годин
Ірина 27.10.2022, 09:01
Два дні, вівторок і середу, в Ракошині не було світла по 10 годин. Скільки зекономлено електроенергії на тому, що лишили домогогосподартсва на 10 годин без світла???