Уже не 50 гривень за долар: у бюджеті-2023 змінили прогноз курсу долара

Економіка  1 листопада 2022 року, 09:53 18254

Проєкт бюджету 2023 року готують до другого читання. Перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк у своєму телеграм-каналі повідомив, що було враховано оновлений прогноз міністерства економіки.

За його словами, середній курс долара у 2023 році передбачається на рівні 42,2 гривні. А от на кінець 2023 року – 45,8 гривні за долар (замість 50 грн/дол, як це було у першому читанні).

Своєю чергою прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Уряд ухвалив проєкт бюджету на 2023 рік до другого читання з урахуванням пропозицій народних депутатів.

Читайте також:  Курс долара на 2023 рік: до яких висот може зрости американська валюта

Які є зміни:

  • до другого читання Уряд скоригував прогноз зростання ВВП на 2023 рік в бік консервативного сценарію (3,2% замість 4,6%). Прогноз інфляції зменшили з 30% до 28%;
  • бюджет-2023 планується з урахуванням 1,3 трлн грн доходів. Завдяки скоригованим макропоказникам та податковим змінам пропонуємо збільшити дохідну частину на понад 50 млрд грн;
  • видатки складатимуть 2,6 трлн грн. Збільшено обсяги видатків на виплати пенсій, на ліквідацію наслідків збройної агресії росії (будівництво, ремонти, купівля людям житла), на наукову й науково-технічну діяльність, на пільгові іпотечні кредити ВПО. Загалом до другого читання в проєкті держбюджету видаткова частина зросла на 66,8 млрд грн.

Як зазначив прем’єр Шмигаль, пріоритет №1 – безпека й оборона – залишаються незмінними.

"Спрямовуємо на боротьбу з окупантами понад 1 трлн грн, це більше 18% ВВП. Фінансуємо українську армію самостійно за рахунок внутрішніх ресурсів", – зазначив глава Уряду.

Також він повідомив, що дефіцит держбюджету наступного року складе понад 20% ВВП.

Раніше у Нацбанку розповіли, коли зарплати українців почнуть зростати.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0