Звертаємо увагу: Нафтогаз звернувся до споживачів через нові платіжки у 2023 році

Економіка  6 лютого 2023 року, 07:39 206353

Газопостачальна компанія Нафтогаз України звернулась до українців з роз’ясненням ситуації з новими платіжками. Попередньо вона звернула увагу, що передати показники лічильника потрібно було у період з 1 до 5 числа. Це необхідно було зробити в цей термін, щоб компанія змогла сформувати нові платіжки з коректним нарахуванням.

Законодавство вимагає, щоб споживачі передавали показники лічильника до своїх облгазів. Загалом цих операторів ГРМ в Україні налічується понад 40 (у деяких областях вони працюють по одному, як от у Закарпатті, Одеській та Сумській областях, а в деяких – відразу кілька).

Читайте також:  Встигніть до 5 лютого: Нафтогаз звернувся до споживачів і повідомив про зміни

Отримавши показник облгаз вносить його в спеціальну базу, а вже звідти її "витягує" Нафтогаз України та формує квитанцію. Тобто, бере показник та множить на тариф. У підсумку формується кінцева вартість до сплати.

"Звертаємо увагу: якщо клієнт не передав показання лічильника чи передав їх запізно, оператор ГРМ завантажує на платформу граничні об’єми споживання відповідно до Кодексу ГРМ", – зазначає Нафтогаз, говорячи про важливість передачі показників вчасно.

До речі, вартість за доставку (розподіл) газу споживач сплачує окремо. Тобто, до споживача надходять дві платіжки.

До речі, теперішній тариф "Фіксований" від ГК "Нафтогаз України" (7,96 грн за кубометр) точно діятиме до 30 квітня 2023 року. А яким він буде далі поки невідомо. Пресслужба Нафтогазу у коментарі в соцмережі Фейсбук відповіла споживачу на питання, якою буде ціна на газ із травня. Вона зазначила, що "наразі офіційної інформації щодо тарифу немає".

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 2
Сіроманець 07.02.2023, 05:45
Коментар очікує модерацію
Іван 06.02.2023, 23:26
Коментар очікує модерацію