Головні зміни квітня: нові виплати, тарифи та купівля ліків за рецептом

Економіка  31 березня 2023 року, 10:04 5184

Квітень принесе українцям ряд змін. Про головні з них розповідаємо у нашій публікації.

Розпочнемо із перерахунку пенсій. Для громадян, які вийшли на пенсію у 2021 році, але наразі продовжують працювати, виплати збільшать. Головна умова перерахунку, щоб страховий стаж за 2 роки збільшився на 24 місяці.

Конкретні суми збільшення важко назвати, адже підвищення залежатиме від багатьох факторів.

Читайте також:  Уже не в травні: коли тепер українці отримають щорічні виплати

Ще одна новація квітня – це нові тарифи на водопостачання та водовідведення. Тут відразу наголосимо, що зростання цін споживачі помітять у травні, коли прийдуть платіжки за квітень.

Загалом тарифи в різних містах будуть свої. Але якщо брати середнє значення, то доведеться платити більше на 50-60 гривень.

У квітні відбудуться новації при купівлі ліків. З цього місяця можна буде виписувати електронні рецепти на ліки за спрощеною процедурою. Виписувати електронний рецепт зможе будь-який лікар, навіть якщо з ним не укладена декларація. Але пацієнт має бути обов’язково зареєстрований в ЕСЗ – електронній системі охорони здоров’я.

Для боротьби з самолікуванням багато раніше безрецептурних препаратів тепер будуть продаватися за рецептом. До них відносяться антибіотики, психотропні, гормональні, протисудомні ліки, препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань.

Раніше видання розповідало, що буде з цінами на пальне найближчим часом.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0