Новий тариф на електроенергію: коли потрібно буде платити по-новому

Економіка  10 квітня 2023 року, 05:17 45850

Чим ближче до кінця опалювального періоду, тим активніше говорять про новий тариф на електроенергію. Одна з основних причин, чому ціни мають зрости, то це шалені збитки енергетичної галузі від ракетних ударів окупантів.

Експерти кажуть, що в держави всього два шляхи вирішення:

  • перший – взяти на себе витрати на ремонт енергомережі. В такому випадку тарифи для населення можна буде зберегти теперішні, а різницю покрити з бюджету;
  • другий – підвищити ціни на електроенергію для споживачів.

Читайте також:  Тільки до 30 квітня: з’явилась важлива новина про тариф на газ

Точно не буде дорожчати електроенергія до кінця квітня. А далі тариф може зрости поетапно чи різко. Також ще розглядають варіант диференційованого подорожчання. Простими словами: чим більше використовує споживач – тим більше він платить.

Щодо конкретних цифр, то у пресі вони різні. Наприклад, видання Цензор.нет з посиланням на НКРЕКП наводить дані, що електроенергія може подорожчати аж до 5,5 гривень за кВт-год. Нагадаємо, що зараз ціна не перевищує 1,68 грн за кВт-год. В цьому випадку можна говорити, що навряд чи всім вона буде по кишені. Враховуючи, що через війну зарплати сильно знизились, а величезна кількість людей і взагалі втратили роботу.

Згадане видання зазначає, що Урядом розглядається можливість адресних субсидій. Це якраз для найбідніших громадян.

Станом на зараз остаточного рішення у цьому складному питанні не ухвалено. Тож коли потрібно буде платити по-новому наразі невідомо. Очевидно одне, подорожчання буде і питання тільки в тому: поетапним воно буде чи різким.

Також у пресі зазначають, що рішення владою не ухвалене ще і через можливу негативну реакцію суспільства на фоні економічної кризи.

Насамкінець зазначимо, що прем’єр Денис Шмигаль також допускає подорожчання електрики навіть попри війну.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0