Курс долара у травні може здивувати: до чого готуватись

Економіка  24 квітня 2023 року, 13:32 16138

Курс долара з початку року плавно знижувався. Фактично, із певними коливаннями, така тенденція зберігалась до середини квітня. Але вже тиждень він, ніби, "відштовхнувся" від дна і почав рух вверх.

Економісти спрогнозували, яким може бути курс долара в травні 2023 року та як він може здивувати.

Фінансовий аналітик Сергій Фурса прогнозує, що якщо не станеться якихось серйозних потрясінь, то курс долара може змінитись хіба що на декілька відсотків. Інвестиційний банкір каже, що "курс плюс-мінус 39 гривень – цілком може зберегтися до літа". Тобто, в травні можливе певне знецінення гривні.

Читайте також:  Із 24 квітня курс долара в Україні зміниться через рішення Нацбанку

Своєю чергою фінансовий експерт Василь Невмержицький дає такий прогноз на найближчий місяць:

  • попит на готівкову валюту буде задоволений,
  • відповідно, курс продажу впродовж травня-червня знаходитиметься у проміжку 37,4-37,6 гривні.

Меншим оптимістом виявився Андрій Шевчишин. Він прогнозує деяке просідання гривні. Його прогноз – близько 39 гривень за долар або не більше 40 грн. У "більші цифри", як от 42 гривні за долар, за словами експерта, ми не зайдемо.

Втім, курс долара в травні 2023 року може здивувати, адже експерти нагадають і про ситуацію з українським збіжжям, і про фінансову підтримку від міжнародних партнерів, і про загальну економічну ситуацію. До того ж курс буде чутливим до ситуації на фронті, особливо у світлі майбутнього українського контрнаступу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0