Травень 2023 року і тарифи: скільки заплатимо за газ, електроенергію і воду

Економіка  27 квітня 2023 року, 10:11 13882

Якими будуть тарифи на газ, електроенергію та воду у травні 2023 року піде мова у нашій публікації. Найважчий опалювальний період в історії незалежної України позаду, тому розбираємось, якими будуть ціни на комунальні послуги далі.

Розпочнемо з тарифу на газ. Оскільки абсолютна більшість українців отримує блакитне паливо від газопостачальної компанії Нафтогаз України, то мова першочергово піде за їх ціну. Наразі споживачі платять 7,96 грн за кубометр. При цьому є навіть знижка у розмірі один відсоток, але це при умові, що встигнете оплатити за блакитне паливо до 15 числа кожного місяця через особистий кабінет або чатбот.

Потрібно розуміти, що до згаданої вище ціни потрібно додати ще вартість транспортування. В кожному регіоні України ціна відрізняється і залежить від кількох факторів.

Читайте також:  Стало відомо, який тариф на електроенергію для населення буде у травні

Станом на ранок 27 квітня немає повідомлень про подорожчання блакитного палива. Тому, можна сподіватись, що в травні тариф на газ для населення не зросте.

Відзначимо, що в кількох інших компаніях ціни є трохи вищими, тому їх клієнтам прийдуть платіжки з більшими сумами.

Тепер щодо цін на електроенергію. Як стало відомо 24 квітня, Кабмін вирішив не підвищувати тариф ще місяць. Тобто, в травні споживачі заплатять за старими цінами:

  • 1,44 грн за кіловат-годину при споживанні до 250 кіловатів на місяць,
  • 1,68 грн – при споживанні понад 250 кіловатів.

І на завершення про водопостачання. У травні тарифи діятимуть квітневі. Водночас варто розуміти, що Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вже робила спробу скоригувати вартість водопостачання і водовідведення, тому невідомо, до якого періоду діятимуть старі ціни.

Раніше повідомлялось, що деякі споживачі отримуватимуть об’єднані платіжки за газ.

Джерело: PMG.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі - 0