Європа готова надіслати дані: для українців, які виїхали за кордон, озвучили попередження
Українців, які виїхали за кордон, попередили про майбутні нововведення. Наразі в державі триває підготовка до обміну даними фінансового спрямування з податковими інстанціями ЄС.
Вже скоро боротьба з відмиванням грошей посилиться. Громадянам буде важче приховати статки й, як наслідок, ухилитись від сплати податків. У 2024 році українці, які виїхали за кордон і там здійснюють фінансові операції у значних об’ємах, не зможуть приховати цей факт. Адже наша податкова отримуватиме дані від податкових органів країн Європейського Союзу про фінансові операції українців.
ВІДЕО ДНЯВажливо зазначити, що держава знатиме рух коштів не тільки в іноземних банках, а й отримуватиме дані про транзакції у страхових та інвестиційних компаніях, депозитаріях та решти фінансових установ.
РекламаЯкі дані отримуватиме українська податкова:
- номер рахунку, яким скористався українець (чи українська компанія),
- особисті дані власника рахунку (якщо кошти належать компанії, то юридичну адресу та всю супутню інформацію організації),
- який є залишок коштів на рахунку.
Обмінюватись інформацією податкові різних країн почнуть вже наступного року, а у звіт попаде в тому числі 2023 рік (звітний період розпочався з 1 липня цього року). Передбачається, що обмін інформацією буде раз на рік одним траншем. Навіть спеціальну підсистему під цю подію розробили.
Насамкінець доцільно уточнити, що країни Європи готові надати загальні дані по рахунках, тобто кожна окрема операція не буде вноситись у базу. Простими словами, звіт буде одним масивом із загальною фінансовою інформацією, як от стан рахунку в банку, депозити, вкладені інвестиції та прибуток по них та ін.
Дані про фіноперації українців, які виїхали за кордон ще раніше, тобто дані за попередні роки, не повинні включатись в цей моніторинг.
РекламаРаніше видання розповідало про спецреєстр, який діятиме в одній з країн Європи, та які відомості в нього вноситимуть.