Зачепить тих, хто відкладав вдома старі долари: попередження про нюанси з обміном
Для всіх, хто відкладає вдома долари, оприлюднена інформація про нюанси з обміном. Попередження актуальне для українців, які мають старі або потерті банкноти.
Деякі українці, щоб захистити свої заощадження від знецінення, переводять заробіток у долари. Так було раніше і така тенденція є зараз. Тепер для значної кількості людей спостерігається важкий час. Дорожнеча товарів змушує обмінювати валюту на гривні, але з цим може виникнути нюанс.
ВІДЕО ДНЯМинулого року виникла ситуація, коли обмінники доволі часто встановлювали два курси обміну — для нових доларів та старих. Під старими мається на увазі ті, які були випущені до 2006 року. Це саме ті «світліші» відтінком гроші.
Тоді в ситуацію навіть втручався Національний банк України та зобов’язав фінансові установи обмінювати за єдиним курсом всю валюту, незалежно від року випуску. Встановлення якоїсь комісії або інших додаткових зборів на такі старі долари є неприпустимою.
У банках такої ситуації не було, адже всі долари, які випущені після 1914 року, є чинними платіжними засобами. Тому обмін здійснювався безапеляційно. Але був і досі залишається момент зі зношеними, розірваними, потертими, вицвілими, обгорілими банкнотами.
РекламаЯкщо гроші сильно зіпсовані, то їх можуть забрати на процедуру інкасо. До речі, це зачепить всіх тих, хто відкладав вдома такі пошкоджені долари. На практиці це означає, що умовно пошкоджені 100 доларів поміняють на аналогічний номінал, але з певною процедурою та із комісією. Саме в цьому випадку комісія є необхідною, адже банк змушений пересилати купюри в іноземну фінустанову.
Щодо попередження та деякі нюанси з обміном — інкасо є послугою, яку банк може запропонувати, але не зобов’язаний. Тобто, всі ці старі потерті та понівечені банкноти не всі фінансові установи можуть взяти для обміну.
Нагадаємо, аналогічна ситуація й із євро. Їх також приймають на інкасо і так само послуга вимагає оплати комісії.