Стосується тих, хто хоче поміняти 100 доларів: попередження про одну неприємність
Обмін доларів може стати прикрим досвідом. Для українців повідомили важливу інформацію про банкноти 100 доларів та на що звернути увагу.
Доволі значна кількість людей воліє зберігати свої заощадження у доларах. Якщо є така змога, то українці охоче йдуть в обмінники, щоб обміняти зароблені гривні у валюту. Саме в цей момент може трапитись одна неприємність.
ВІДЕО ДНЯКоли обмін здійснюється в офіційних банківських установах, то ризик отримати фальшиві банкноти є мінімальним. Банки перевіряють справжність грошей. А ось під час обміну з рук, так би мовити — у «міняйлів» (десь на ринках, біля вокзалів чи просто на вулиці) — можуть підсунути фальшивку.
РекламаВже є офіційні дані, що у першому півріччі 2024 року кількість підроблених банкнот в Україні зросла. Це стосується і гривень, і доларів. Фальшивомонетники певною мірою пристосувались до реалій війни. У Нацбанку вважають, що ріст кількості виявлених підробок (3,4 підробки на мільйон) є помірним. Перед війною показник виявлення фальшивих грошей становив 7,1 на 1 мільйон справжніх банкнот.
Тепер що стосується обміну доларів. Якраз зловмисники найбільше підробляють цю іноземну валюту. Якщо говорити про номінали, то «найулюбленішою» банкнотою для підробок є 100 доларів. Тому під час обміну їй варто приділити особливу увагу.
РекламаСправжні 100 доларів — як перевірити
В обігу зараз знаходяться старі банкноти цього номіналу та умовно нові, випущені після 2013 року. У них є різниця, тому при купівлі слід звертати увагу на кілька моментів.
Як виглядають справжні 100 доларів:
- найперше потрібно звернути увагу на водяний знак — його чітко видно, якщо направити гроші проти світла,
- на нових банкнотах є захисна голографічна стрічка, яка вплетена в основу (зверніть увагу, що вона не наклеєна, а саме «вшита» у банкноту),
- на старих банкнотах немає «дзвіночка у чорнильниці», а на нових він є — цей дзвінок змінює колір під час нахилу грошей,
- текстура паперу — банкноти мають щільну структуру, а при друці з’являється ще і рельєфність,
- справжні 100 доларів мають ще такий елемент захисту, як мікродрук — маленькі написи розкидані по різних частинах банкноти.
Це далеко не весь перелік, як відрізнити справжні долари від підробки, але основний. Вищенаведені ознаки можна перевірити візуально або на дотик. Є ще додаткові захисні елементи, але вони менш помітні й вимагають наявності спеціального обладнання.
Раніше видання розповідало, які долари не приймуть для обміну, а відправлять на процедуру інкасо.