Підписуйтесь на нас у соціальних мережах
  • Facebook 305 000+
    Найбільша новинна спільнота Закарпаття
  • Telegram 10 900+
    Миттєво повідомляємо про найголовніше
  • Instagram 14 400+
    Тримаємо в курсі всіх подій
  • Відразу сповіщаємо важливі новини
  • Viber 16 200+
    Канал головних новин Закарпаття та України
  • YouTube 1500+
    Не лише розповідаємо, але й показуємо
Реклама на PMG.ua
Більше 4 мільйонів читачів на місяць. Найпопулярніше видання Закарпаття!

Закарпатські ліс, вода і надра збагатили бюджет майже на 50 млн гривень

Закарпатські ліс, вода і надра збагатили бюджет майже на 50 млн гривень

Понад 49 млн 481 тис. грн рентних платежів протягом січня-листопада 2015 року перерахували в місцевий бюджет платники податків Закарпатської області. Відтак, основну частку податків за користування природними багатствами отримав місцевий бюджет за спеціальне використання лісових ресурсів – понад 41 млн 400 тис. грн. Ця сума надходжень перевищила минулорічні показники за відповідний період на 14 млн 222 тис. грн.

ВІДЕО ДНЯ

Понад 4 млн 470 тис. грн сплачено закарпатцями за спеціальне використання води, та більше 3 млн 590 тис. грн – користувачами надр, – констатує відділ комунікацій ГУ ДФС України в Закарпатській області.

Фахівці органів ДФС зазначають, що рентні платежі, значна частина яких надходить до місцевої скарбниці, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери області, соціальних програм та спрямовуються на відновлення природних ресурсів. Отож представники місцевої влади мають можливість не тільки використати надходження, отримані, зокрема, від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на соціальний розвиток власних територій, але й планувати подальшу діяльність, враховуючи її стабільні надходження до бюджету.

Реклама

Нагадаємо, що згідно зі ст. 256.2.1. та 256.2.4. Податкового кодексу України, об’єктом оподаткування рентною платою є не тільки деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування, але й деревина, заготовлена під час проведення заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю у зв’язку з будівництвом шляхів, трубопроводів тощо. До цього переліку відносяться і другорядні лісові матеріали, зокрема, заготівля живиці, кори, пнів та інших лісових матеріалів та побічні лісові користування, як заготівля дикорослих плодів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки та заготівля очерету.

 

Скопійовано
Наш сайт використовує файли cookie
Для чого це нам потрібно