В Ужгороді активно працюють над запровадженням інноваційного "кабінету жителя"
Ужгородці впливатимуть на фінанси міста
ВІДЕО ДНЯ– Уже найближчим часом має запрацювати єдина мережа зв’язку між структурними підрозділами міської ради, готують перехід на електронний документообіг, – каже голова міської ради Богдан Андріїв. – Ми вже впровадили систему електронних петицій, підтримали рішення про бюджет участі, тобто громадський бюджет, де кожен житель може взяти участь у поданні проекту та голосуванні за надання фінансування з міської скарбниці.
Місто співпрацює з проектом ЄС/ПРООН щодо підтримки ОСББ у кількох напрямах. Нині тут наблизилися до запровадження «кабінету ужгородця», який дасть змогу управлінцям швидше реагувати на нагальні проблеми, налагодити співпрацю з жителями, а ужгородцям спростить доступ до отримання адмінпослуг, дасть змогу відстежувати перебіг розгляду поданих ними заяв, скарг та пропозицій.
РекламаПроект «кабінет ужгородця» складається з кількох ключових елементів. Серед них якісний інструмент для голосування, щоб люди могли брати участь у розподілі громадського бюджету. На сайті міської ради вже можна подати електронні звернення та петиції. Але ще є проблеми з ідентифікацією, і їх зможе розв’язати «кабінет».
Після подання електронного звернення кожен у своєму кабінеті бачитиме весь процес розгляду документа. Наступний етап – моніторинг поданої петиції. Передбачається також можливість оплачувати в режимі онлайн послуги та штрафи. Це пришвидшить прийом документів, видачу довідок. Працюватимуть сервіси електронної черги до Центру надання адмінпослуг та реєстрації суб’єктів господарювання у режимі онлайн.
РекламаФахівці спільно з громадськими активістами реалізовуватимуть проекти в адміністративній, бізнесовій, культурній сфері через компонент «Розумні міста». Це доступ до інтернету, телемедицини, телеосвіти. І Ужгород демонструє надзвичайну зацікавленість у співпраці з проектом ЄС/ПРООН: його мікропроект подано на затвердження другим із 27 в Україні.
Таких міст, де, як і в Ужгороді, запроваджують «кабінет жителя» з цілим комплексом послуг, не більше п’яти у країні. Перший транш для реалізації цього мікропроекту, за словами координатора проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, спрямований на громаду» в Ужгороді Олександра Рябого, має надійти вже у жовтні.